Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyire reális...

Szerintetek mennyire reális számomra az egyetem?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és matekból diszkalkulia miatt felmentésem van, viszont nagyon szeretnék gépészmérnök lenni majd. Sokan mondták, hogy ott komoly matek van, ez mennyire igaz?

Jelenleg már 2 éve rendesen gyakorolom a matekot és érettségire is készülök (annak ellenére, hogy fel vagyok mentve belőle), a legtöbb középszintű érettségi tesztsoron 65-75%-os eredményt értem el eddig (de még van benne olyan témakör, amit nem tanultam eddig). Ez szerintetek elég lenne ott? Mármint, hogy ott mennyire tudnék boldogulni, ha a középiskolás teszteken ennyit tudok? A felvétellel nem lenne baj, a ponthatár felett lennék 50-60 ponttal, csak attól félek hogy kibukok majd a matek miatt...



2017. szept. 19. 20:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, hogy Msc-t, Bsc-t megcsinálni nem olyan rövid idő, hogy tizenkét félév bőven elég legyen rá, úgyhogy azért jobban meg kell alapozni ezeket a döntéseket, ha mindenképpen diplomàs akarsz lenni, azt hiszem.
2017. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
Jó matek nélkül esélyed sincs. És nyilván, van olyan része ami begyakorolható, de rengeteghez kell a logika, az összefüggések értelmezése. Így hogy akarsz jó szakember lenni? Egy szenvedés lenne az egyetem.
2017. szept. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#12: Mint írtam érdekel a gépészmérnöki foglalkozás, de azt meg kihagytam, hogy már 4 éve napi szinten belátásom van ebbe a munkaterületbe. Apám testvére gépészmérnökként dolgozik (nem az, nincs ilyen végzettsége, csak a tudása miatt alkalmas a munkára) és szinte minden nap iskola után be szoktam hozzá menni a munkahelyére megnézni épp mit csinált. Amennyi matektudásra neki szüksége van, annyival rendelkezem én is, de csak mert ő nem tervez "komoly" dolgokat. Mivel szükség van rá a munkahelyén, ezért ebből azt szűrtem le, hogy gépészmérnökként el lehet helyezkedni olyan állásban is, ahova nem kell olyan nagy matektudás. Viszont az egyetemi képzés során nem tudtam, hogy milyenek az elvárások, de akkor ezek szerint nem sok esélyem van :(

2017. szept. 20. 15:49
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
Apád testvére nem dolgozik gépészmérnökként, mert se nem gépészmérnök, se nem azt csinálja, amit egy gépészmérnök. Azt hiszem, abban az összes válaszoló egyetért velem, hogy olyan gépészmérnök, aki egyáltalán nem is gépészmérnök, te is lehetsz. De ehhez nem kell egyetemre menni.
2017. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%

"hogy gépészmérnökként el lehet helyezkedni olyan állásban is, ahova nem kell olyan nagy matektudás."

Tagadhatatlan, hogy van ilyen is.


"Viszont az egyetemi képzés során nem tudtam, hogy milyenek az elvárások, "

Nagyok! Az is igaz, hogy tanulsz olyat is amit nem biztos, sőt olyat is amit biztos, hogy nem fogsz használni. De ismerete nélkül (értsd indexbe kerülő jegy nélkül) nem fogsz diplomát kapni.

Én is tanultam olyat ami tök kínai volt az elején (optimálás, konkrétan matematikai programozás, topológia) és mivel nem is olyan munkakörben dolgozom, hogy ezt használnám, de ettől még volt belőle ZH.

2017. szept. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
37%
Ha nincs papírja róla, akkor nem gépészmérnök. Az lesz gépészmérnök, aki rengeteg munkával megszerezte a diplomáját!
2017. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem meg első körben olvass utána a deriválásnak és próbálkozz valami egyszerű egyenleteken. Ha legalább ez nem megy, akkor az egyetemen sem fogod tudni megtanulni.


Mondjuk kezdd ezzel:


gyök(x^2*gyök(gyök(x^3)))

Képpel ugyanez: [link]


Első körben elég ha megmondod, hogy a gyököket felbontva ez "x" a hányadikon. Ha ez megvan, akkor megpróbálhatod deriválni is.

2017. szept. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Deriválni nem tanultam, de nagyjából tudom mi az. Elvégezni magát a műveletet nem tudom. Annak az eredménye pedig x^(1,375), vagy szebben: x^(11/8).
2017. szept. 21. 20:12
 19/20 A kérdező kommentje:

Rákerestem a deriválásra, ez volt az első találatok között: [link]

Ez alapján viszont szerintem fel tudom írni:

x^(11/8)'=11/8*x^(11/8-1)

x^(11/8)'=11/8*x^(3/8)

Ez így jó egyébként? Vagy más formátumban kell megadni?

2017. szept. 21. 20:20
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha magadtól csináltad meg, akkor szerintem te nem vagy annyira diszkalkuliás. Én ennyiből azt mondom, hogy lehet esélyed az egyetemen. :)
2017. szept. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!