Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyszerre két egyetem. Reális...

Egyszerre két egyetem. Reális elképzelés?

Figyelt kérdés

Szóval jövőre érettségizem, és ugye lassan el kéne döntenem, hogy hová szeretnék tovább menni.

Arra gondoltam, hogy megpróbálnék egyszerre két szakot végezni(persze az egyiket egy év csúszással tudnám csak kezdeni).

A szakok amik érdekelnek nehezek, és nem sok közük van egymáshoz. Az egyik vagy a mérnökinformatikus, vagy a programtervező informatikus. A másik ami érdekel, az inkább gazdasági: vagy alkalmazott közgazdaságtan, vagy pénzügy és számvitel (érdekel még a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés is, de az osztatlan mesterképzés, és én az MSc-t külföldön szeretném végezni.)

Szerintetek ennek így van értelme? Vagy csak akkor érdemes így két egyetemet végezni, ha azok nagyon hasonlóak?

Azok véleményére lennék elsősorban kíváncsi, akik voltak hasonló helyzetben, vagy ha ők nem is, barátaik, rokonaik igen.

Ti milyen szakokat csináltatok? Nappalin végeztétek? Hogy bírtátok? Csúsztatok-e, és ha igen, mennyit? Származott-e előnyötök ebből az egészből?

Előre is köszi.



2017. máj. 31. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Én mérnök-pszichológiát végzek egyszerre (plusz család). Mindkettőt levelezőn csinálom. Jó időbeosztás és szorgalom kell. Az előnye az időspórolás, hátránya hogy nem alszol pár évig :)
2017. máj. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ment a zöld kéz :)

A vizsgaidőszakot hogy bírod? Van, hogy ütköznek a vizsgáid, vagy meg lehet oldani jól?

2017. máj. 31. 16:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nappalin csak nagyon kivételes esetben lehet a két szakot párhuzamosan megoldani, mert az óráid majdnem biztos, hogy fedésben lennének egymással. Nem voltam ilyen helyzetben, de szerintem - függetlenül attól, hogy nem megcsinálhatatlan - csak azután hozd meg ezt a döntést, hogy legalább egy évet jártál az egyik szakra éd tudod, mit vállalsz. Nem véletlenül megterhelő sokaknak az egyszerre egy diploma sem.
2017. máj. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, hogy nincs értelme. Menj gazdaságinformatikára ha érdekel a programozás és a gazdaság is (csak jól válaszd meg az intézményt - Corvinuson vagy BGE-n sok informatikát nem fogsz látni/tanulni, ott a gazdaság dominál).


(Másrészről proginfó MSc-n vagyok, BSc-t is abból csináltam, nem azt mondom, hogy lehetetlen mellette másik szakot vinni - csak majdnem:D, de értelmetlen - rengeteg plusz időt kell beleölni a szakba, hogy a tudásod érjen is valamit. Ha simán elvégzed és csak az egyetemi anyagra koncentrálsz, akkor annak nem sok haszna lesz.)

2017. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Néha vannak ütköző vizsgák, de nem sok.

De nem arra hajtok, hogy kihasználjam mindegyikből a 3 lehetséges alkalmat. Így viszont tudok időt spórolni, hiszen, ha elsőre viszem a tárgyakat, akkor azért van elég idő mindkettőre.

2017. máj. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Utolsónak: A gazdinfón gondolkodtam, de nem sok jó véleményt hallottam róla. Esetleg melyik egyetemen lenne érdemes tanulni?

2017. máj. 31. 17:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
SZTE, igaz, hogy itt meg már inkább az informatika dominál (elmehetsz programozónak BSc végén), viszont mehetsz gazdaságinformatika MSc-re is (ami már eléggé gazdaság).
2017. máj. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Lehet tanulni 2 szakot egyszerre, ha az egyiket nappalin a másikat levelezőn csinálod, de mondjuk ezt a párosítást annyira nem javaslom. Ami olyan hogy kell a gazdasági tudás, de mellette az informatikához is kell érteni ahhoz többnyire elég a gazdinfós végzettség. Ami meg olyan, hogy kell hozzá mindkét területet mélyen ismerni oda meg felvesznek 2 embert pl egy könyvelő program készítése esetén. Ugyanis ilyenkor meg az a fontosabb, hogy a saját területüket minél jobban tudják. Szóval felvesznek egy psz szakon végzettet aki naprakész a jogszabályokból meg egy proginfóst aki nagyon jól meg tud írni egy programot ehhez. Hiába fizetnek így dupla bért, biztosabb, mert mindkettő a saját területükön profi és nem egyszerre próbálnak elmélyedni mindkettőben. Lehet tanulni egyszerre 2 nehéz szakon, ha azért lehet hasznosítani a kettőt egyszerre pl jog+psz esetén lehet gazdasági jogra specializálódni vagy mérnökinfó+orvosi és akkor ilyen spéci művégtagok csinálni amit az agyukkal irányítanak (a gazdasági részben vagyok othon, nem az infóba, szóval bocs a hülye példa miatt:D). De ezzel a párosítással valószínűbb, hogy olyan munkád lesz ahol csak az egyik diplomád fogod hasznosítani a másik meg csak úgy van.

Szerintem hasznosabb, ha ezek közül valamelyiket kiválasztod és inkább arra koncentrálsz jobban vagy a gazdinfó még jó alternatíva, ha mindkét terület nagyon érdekel.

2017. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyészmérnök-jogász ismerősöm van, nem sokat aludt, de kitartóan csinálta elég jó eredményekkel nappalin mindkettőt.
2017. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!