Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti élnétek ezzel a lehetőséggel?

Ti élnétek ezzel a lehetőséggel?

Figyelt kérdés
Budapest, egy közepesen erős gimijébe járok. Lehetőséget kaptam egy ismerőstől, aki ott dolgozik, hogy átmehessek egy elég jóhírű top 20-as gimnáziumba. Mert üresedés van az évfolyamon. Nyilván szintfelmérő megírása alapján kerülnék be, de lenne egy kis előnyöm ugyebár. Nem tudom, h szeretem e a mostani gimimet. Megvan a baráti köröm, de kicsit mégis kakukktojásnak érzem magam, már egy-két emberrel kerültem kínos helyzetbe, amit legszívesebben meg nem történtté tennék... Alakulhat még a közösség?(mert ugye idén alakult az osztály) Ti elmennétek egy erősebb suliba? Megpróbálnátok? Köszönök minden értelmes választ előre is! ;) 15/l

2017. szept. 21. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Elég jól átgondolnám, a társaság miatt nem izgulnék, biztos,h. jó lesz későbbiekben a mostani sulidban is, viszont mennyire bírnál egy erősebb sulit, most milyen tanuló vagy?
2017. szept. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez az, hogy nem biztos, hogy bírnám. Olyan 4.2 körüli az átlagom.
2017. szept. 21. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem maradj ott, ahol vagy. Ha amúgy eszedbe se jutott abba az erősebb suliba menni, mert nem nézed ki magadból egyértelműen, hogy bírnád - mégpedig úgy, hogy közben még jól is tudd érezni magad, mert máshogy mi értelme? -, akkor csak azért, mert van egy üresedés... A közösség még persze, hogy alakul, emiatt ne izgulj.
2017. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Peter KK válasza:
100%
"Nem tudom, h szeretem e a mostani gimimet." Ha nem tudod, akkor valószínű nem is szereted. Ha szeretnéd, akkor tudnád! Kérdés az, hogy mered-e kockáztatni a mostani státuszodat (kényelmedet, ami valamennyire azért már ismert) egy bizonytalan, de esetleg jobb minőségűért. Ha most kakukktojásnak érzed magad (és mindegy, hogy felülről, vagy alulról), akkor azt vállalod fel, hogy más közösségben is esetleg az lehetsz. Mert nem tudni, hova csöppensz. Ezért azt javaslom, hogy tekints magadba (önismeret!) és tedd föl a kérdést: vajon, ha változom/változtatok, akkor kevésbé lennék kakukktojás? Jó az nekem? Másfelől nézve, pedig ha Te változol, bárhol is vagy, a körülötted levők is változni fognak. Ily módon alakulhat a közösséged is. Mert tudnod kell, hogy mindig mindenki hat mindenkire, bár nem egyforma mértékben. Akár (számodra) rossz, akár jó irányban is. Rajtad is múlik, hogy mennyire hatsz a közösségre, s mennyire hat Terád a közösség. De ezt megtapasztalni csak egyféleképpen tudod: ki kell próbálnod! S tulajdonképpen mindegy, hogy melyik iskolában... Én a helyedben elmennék, mert új környezet, új emberek, minden új, s így 'új életet' kezdhetsz. No de nem vagyok a helyedben. Úgyhogy neked kell döntened: maradsz a régi megszokott, unalmas, néha kínos, de jó meleg kuckódban, vagy szerencsét próbálsz a vadidegenben, ahol tényleg minden/mindenki ismeretlen.
2017. szept. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom az utolso valaszolo bo valaszat! De azt megemlitem, h ez az iskola is meg szinte vadidegen mivel szeptembertol jarok ide.
2017. szept. 25. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!