Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi köze az igazgatónak ahhoz,...

Mi köze az igazgatónak ahhoz, hogy az iskola előtt KÖZTERÜLETEN dohányzom 17 évesen?

Figyelt kérdés

2017. szept. 28. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Semmi szimplán szeretnek kötekedni.
2017. szept. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Az iskola előtt senki sem dohányozhat.


De ne foglalkozz vele, a rák úgysincs beszélőviszonyban a dirivel.

2017. szept. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

még fiatalkorú vagy, tehát nem lenne szabad dohányoznod (legalábbis cigivel nem szolgálhatnak ki). na nem mintha már egy 19 évesnek egészségesebb lenne...

viszont az igazgató felel érted és a diákjaiért, és természetesen a dohányzás nem az a kategória, amihez tapsolni fog a tanári kar. esetleg az is lehet, hogy a közterület, ami a cigizős helyetek, tele van dobálva csikkekkel és cigisdobozokkal, amire (jogosan) panaszkodhatnak az arra lakók, járókelők az igazgatónál.

de amúgy van erre a kérdésedre egy tökéletesen működő megoldás: ne dohányozz, és akkor nem lesz ilyen problémád.

24/l

2017. szept. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kukába van szórva minden csikk.
2017. szept. 28. 16:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, lehet, hogy nagyon elcsépelten hangzik, de te, mint az iskola diákja lényegében minden pillanatban képviseled az iskoládat a viselkedéseddel. Ha pedig olyat teszel, ami nyilvánvalóan árt az iskola jó hírének, azt az igazgató zokon veszi. Nyilván nem örül neki, ha elkezd terjedni, hogy az "XY iskola diákjai ott bagóznak minden nap a suli előtt". El nem hinnéd, de igen sokat árt az iskola jó hírének egy ilyen.

Másrészt ő a felelős érted. Mármint az iskola. Ezt kevesen tudják, de ugyanúgy, mint ahogy munkahelyi balesetnek minősül, ha a munkavállalóval munkából hazafelé menet történik valami, jogilag ők a felelősek érted, amíg haza nem érsz (ha egyéb kitérőt nem teszel).

Harmadrészt meg próbáld meg megérteni, hogy alapvetően jót akar; a tyúkszaros életedet próbálja jobb irányba rugdosni, hogy ne költs pénzt olyan hülyeségekre, amik meglehetősen drágák, és amiknek a világon semmi pozitívumuk nincs, sőt, több szempontból is kifejezetten károsak.

2017. szept. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Szabad harmadik félként szólnom?

Soha nem dohányoztam, idős vagyok, nem tökéletes az egészséges.

Korom nem tett begyepesedetté, alapvetően semmi bajom a fiatalokkal.

Nem táplálom sem magamban, sem másokban a generációs ellentéteket.

Bár nincs gyermekem, elég jól ismerem a mai fiatalok világát.


Ám!

Miért kell nekem minden reggel úgy elmenni X iskola előtt, hogy ott annyian vannak egy kupacban, hogy képtelenség köztük végigmenni?

Csak nem megyek le a kocsisútra? Ha kérek egy kis helyet, meg sem mozdulnak.

S mintha nem két kezük lenne csak. Egyik kézben a cigi, másikban a telefon, harmadikban energiaital

És vágni lehet a füstöt.

Kell ez nekem? Nem kell.


És most nyomjatok pirosat!

2017. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alatt az idő alatt rongálod az egészséged, amíg ők felelnek érted; vagy már ha a te óráid véget értek, akkor tudod rontani, rombolni az iskola imidzsét. Meg akkor lehet, hogy amúgy őket kérnék számon, márcsak miattad is, vagy tényleg az, hogy rossz fényben tűnne fel az iskola az arra járók szemében. Ja és rossz példát mutatsz a kicsiknek, kisebbeknek, meg nehogy megkínáljad őket is. Plusz mégegy, ez már külön, 5 méteren belül a bejárattól nem szabad cigizni még felnőtteknek sem. Szal főleg asszem, azért zavarja őket, mert rossz képet fest az iskoláról, látszik is rajtad, hogy diák vagy, ha az látszana, hogy tanár vagy, azt nem tudom, mennyire zavarná őket, de lehet, hogy az is zavarná, mert pl a tanárok is megállapodtak egymás között, hogy ott nem dohányoznak, hanem aki akar, majd otthon.
2017. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

az még kimaradt, hogy baromi gáz, amikor valaki elmegy egy iskola előtt és ott a sok kis menőmanó bandákba verődve cigizik meg hangoskodik. és ezeknek a bandáknak nem is szokásuk elengedni a járókelőket, úgy kell őket kerülgetni, ha meg szólsz, nekik áll feljebb és a füstöt is rád fújják...

és igen, ahogy írták, az iskola jó hírét temetitek. a szülők nem akarják olyan iskolába beiratni a gyereküket, ahol tömegesen cigiznek, így az iskola sok (jó) tanulótól eshet el. a másik meg ha a szülő tudomást szerez a hobbitokról, akkor számon kérheti az iskolán, hogy miért dohányzik az ő gyereke (hogy van esélye az iskolához közel bagóznia, miért nem tesznek a tanárok semmit az olyan diákokkal, akik beleviszik a másikat a rosszba? stb.)

24/l

2017. szept. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az összes tanár a kapu előtt/mellett dohányzik. :)


Rólam meg senki se gondolná, hogy diák vagyok...táska a kocsiban, várhatok a barátnőmre is aki a suliba jár, nem? :)

2017. szept. 28. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!