Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Munkaadók nézik hogy milyen...

Munkaadók nézik hogy milyen középiskolát végeztél egyetem előtt? Egyáltalán mi értelme nehéz elit középiskolába menni ha egy érettségi ma már sehova sem elég?

Figyelt kérdés
2017. okt. 4. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Persze, hogy ne néznék.

Szerinted egy pestinek mond valamit a miskolci Avasi Gimi vagy debreceni Dóczi?

Másrészt azért, mert egy jó gimiben kapsz egy jó alapot.

Én gyenge suliba jártam, ennek eredménye, hogy a nyelvoktatás szar volt a szakmával az élen, semmit nem tudtam a tanárok.

Más ismerősöm meg 4 év után lazán megszerezte a felsőfokút.

2017. okt. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az elitt gimik diákjainak nagyobb százaléka kerül be egyetemre és végzi el azt, mint a gyenge gimnáziumban tanuló diákok.

Ha csak egy érettségivel dolgozol (pl árufeltöltő) akkor teljesen mindegy hol végeztél.

2017. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én azért mentem elit gimibe, hogy végre csak egy lehessek a sok közül. Hogy legyenek barátaim. (Lettek.)


Bár nem ezért mentem oda, de meghatározta a pályaválasztásomat. Olyan tudományos pályán vagyok, amit előtte tantárgyként kifejezetten utáltam. Gimiben találkoztam azzal, hogy talán mégse arról szól, amit tartanak róla, hanem amit én csinálok, az egy legitim formája, értékes, és más emberekkel megosztható. Nem vagyok bezárva egy kis vidéki iskola tanár nénijei és bácsijai tudományfelfogásába (se - mint később kiderült - magyar "elitegyetemekébe").


Később egy olyan országba költöztem, aminek a nyelvét gimiben tanultam meg (nem azért tanultam, mert akartam kezdeni vele valamit, hanem mikor olyan helyzetbe kerültem, a kezemben volt az eszköz). Azt meg nem is említem, hogy ezen felül tisztességesen beszélni angolul mennyire fontos.


Többgenerációs értelmiségi családoknál ez valószínűleg nem számít, de nekem nagyon sokat jelentett, hogy az otthoni ismerőseim körében tapasztalt dilemmák (biztos munka szalag mellett vagy OKJ-képzés fizetés nélkül? Megéri-e kollégiumot fizetni a főiskolán, vagy tanuljon a gyerek szakmát helyben? Melyik pályán várható magasabb fizetés/könnyebb elhelyezkedni?) helyett bevezetett egy másik világba, ahol a továbbtanulás főként az egyén kiteljesédésének egy eszközeként jelenik meg. (Tehát megvalósította a közoktatás esélykiegyenlítő funkcióját. Valamiért mindenki azt hiszi, hogy az elitokatás ez ellen dolgozik.)

2017. okt. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!