Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt az órarendet hogyan kell...

Ezt az órarendet hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom hova menjek majd továbbtanulni és van a jogi felsőoktatási szakképzés.

[link]

Itt ha a 2017-eset (legalsót megnítjátok) felsorja milyen tantárgyak vannak melyik félévben. És ott van, hogy óraszám pl a gépításnál 6-ot ír akkor az heti 6 gépírásóra vagy egy félévben van annyi? Mert van 15 tantárgy és ha azokat összedom akkor akár több mint 30 órám lehetne egy héten. Szóval ez, hogyan értelmezendő?



2017. okt. 8. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegesíts, minden félév alatt még összesíti is... Heti 33 órád lesz, kb mint középiskolában. Le is írja, hogy 33x15 (ennyi hét van egy félévben)
2017. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez heti 30+ órát jelent igen, de sokkal kevesebbnek fogod érezni, mert jobban szét lesznek szórva, igaz, van, hogy késő délután/estefelé érsz haza, cserébe reggel/ napközben több a szüneted.

Amúgy no para, az órák jelentős részére valószínűleg be se kell majd járnod, ha ennyire sokallod a 33 órát :D

2017. okt. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Akkor felejtős, hogy ezt fogom tanulni.

Nővérem rendesen egyetemista és pénteken már órája sincs egy nap meg nincs neki 8 vagy 9. Aztán ő rendes alapszakos

2017. okt. 8. 22:26
 4/13 A kérdező kommentje:

Még középsulis vagyok de heti 35 órám van ami úgy jön ki, hogy reggeltől sokszor késő délutánig suliban.

Akkor az egyetemen ne lenne már ennyi tárgy.

2017. okt. 8. 22:28
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mész egyetemre, mert késő délutánig tartanak az órák?

Hát, kinek mi a fontos az életben.

2017. okt. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó, kérdezd már meg, hány órája van, és abból hányra jár be. Amúgy mit gondoltál? Az egyetem olyan, hogy napi 3-4 órát bent vagy, és ennyi?
2017. okt. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem neki heti 20
2017. okt. 8. 22:36
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Figyelj már ez egyetem, nem gimi. Ma 8tól este 7ig órám lenne de be se mentem.
2017. okt. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Egyetemen is vannak büfészakok :D

Simán lehetséges a 20 óra hetente.

Mondjuk én inkább vagyok büszkén és tiszta szívvel mérnök ugyanazért a pénzért, mint amilyen szart meg mocskot azok a büfé szakosok kell elviseljenek a hátuk mögött, akik fele annyit tanultak... :D

De hát igen, kinek mi a fontos és mit bír elviselni a lelkiismerete cserébe...

2017. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nővérem rendesen egyetemista és pénteken már órája sincs egy nap meg nincs neki 8 vagy 9. Aztán ő rendes alapszakos"


Csak kérdés, hogy hány éven át lesz egyetemista, mire meglesz a diplomája...


Amúgy az egyetemre felnőtt emberek járnak, akik ha nem egyetemre járnának, akkor heti 40 órában dolgoznának. Mi a furcsa abban, ha több mint 30 órájuk van egy héten? A világon semmi. Akinek nem tetszik, elmegy dolgozni és kész. Nem kötelező tanulni.

2017. okt. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!