Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
probálok rövid lenni ,bár probléma hosszú .a biologiát szeretem ,a kémia viszont nem megy annyira(4) midnenképpen orvos szeretnék lenni ,de nagy valószinüséggel nem fognak felvenni .aztmondják könyebb bekerülni de szerintem nálam ez forditva müködik mert nem vagyok kiemelkedően okos viszotn akaraterőm és szorgalmam van,de félek h ez a bejutáshoz kevés,viszont biztosan tudom hogyha bejutnék megtudnám állni a helyem de sajnos ezt felvételnél senki nem kérdezi tölem.az orvosin kivül semmit nem tudok elépzelni magamnak .valaki tudna valami megoldást arra h bejussak akár év halasztást stb kémia bioszfakon vagyok de kémiából nem tudom elképzelni h jó emeltszintű érettségit tegyek halasszak vagy mondjak le az egészről?ofő-m azt mondta h oda ha mostvki nem kitünő stb nem érdemes menni,bár az osztálybol sokan készülnék és nálam sokkal rosszabbak persze vannak máshonnan jobbak is .
2012. márc. 10. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

"mert nem vagyok kiemelkedően okos viszotn akaraterőm és szorgalmam van,de félek h ez a bejutáshoz kevés,viszont biztosan tudom hogyha bejutnék megtudnám állni a helyem de sajnos ezt felvételnél senki nem kérdezi tölem.az orvosin kivül semmit nem tudok elépzelni magamnak ."


Kedves kérdező, orvosira bejutni baromi könnyű. Írni kell egy jó biosz meg egy jó kémia emelt érettségit és ennyi, meg kell egy angol nyelvvizsga.

És honnan a retekből tudod, hogyha bejutnál megállnád a helyed? Már bocs de ez egy elég öntelt kijelentés. Attól, hogy tudsz seggelni, meg magolni még lazán meg lehet bukni. Itt az összefüggéseket kell látni, és bizony ahhoz magas IQ kell. Továbbá egyetlen félévben képesek leadni egy ezer oldalas könyvet, majd közlik, hogy bocsi ezt ennyi idő alatt én sem tudnám megtanulni.... Ide a szorgalom édes kevés. Sőt a szorgalmas diákok könnyebben kibuknak, mert kevésbé tudnak szelektálni. Hidd el nekem egy egyetemi vizsgán, amihez képest az érettségi semmi, nem érdekli a vizsgáztatót, hogy te milyen kitartó meg szorgalmas vagy. Tudod, vagy nem tudod, csak ez számít.

2012. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jóó,értem én.de akkor mégis mit javasolsz?attól még hogy nem vagyok zseni ,szerintem birnám a követelményeket.ezekután igazából már bele sem tudok gondolni abba,hogy aki esetleg kicsit rosszabb és nem éppen egy baromi jó tanuló mit kezdhet az életével.ölje meg magát vagy mi ?! ezt nem értem...az alatt hogy nem vagyok kiemelkedően okos nem azt értem hogy segghülye vagyok és mindent bemagolok...furcsán gondolkodom és ennyi.
2012. márc. 10. 19:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, az orvosi az egyik legkeményebb egyetemi képzés nem véletlenül. Orvosira járni kiváltság. Ha ide való vagy, akkor ha nem is vesznek fel elsőre, de felvesznek másodikra. A diplomát nem adják ingyen, és egyetemen mindenki leszarja, hogy te mit és miért csinálsz avagy nem csinálsz, ha teljesíted a követelményeket, akkor jó, ha nem akkor el lehet menni. Ilyen egyszerű a helyzet. A gimnáziumi kémiát is meg lehet tanulni, egyetemen lesz annál még sokkal rondább is. Most döntsd el, vagy megérted, és megtanulod, tehát teljesíted az elvárásokat, vagy nem kell orvosira jönni. Megjegyzem fizikával is lehet felvételizni.
2012. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. márc. 10. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!