Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik (a leg) erős (ebb)...

Melyik (a leg) erős (ebb) német gimnázium Budapest és környékén?

Figyelt kérdés

Jövőre hazaköltözünk Németországból és szeretném, a német nyelvet nem elfelejteni.

Ezért olyan gimnáziumba szeretnék menni, ahol ez nem történne meg. A baj csak az, hogy (még) nem igazán tudom, melyikbe.

Ezeket nézegettem:

Karinthy Frigyes Gimn. (Bp)

Német nemzetiségi gimn. (Bp)

Schiller Gimn. (Pilisvörösvár)

Deutsche Schule Budapest

Ezek közül melyik a "legjobb"?

Ja, mire hazamegyünk, 7 1/2 évet laktunk kint:)

14/l



2017. okt. 15. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Nem hinném, hogy elfelejtenéd a nyelvet, elvégre hosszú időt töltesz/töltöttél Németországban. Inkább az lenne egy szempont te már a német iskolarendszerben szocializálódtál, szóval valószínűleg megfelelőbb lenne számodra. Oda gondolom sok németanyanyelű diák is jár. De más szempontokat is mérlegned kell a szüldeiddel együtt (Hol fogtok lakni? Hol tervezed a továbbtanulást? Tandíjfizetés problémát jelent-e, stb.)
2017. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szöveg kiegészítése: "Szóval valószínűleg a Deutsche Schule Budapest a legmegfelelőbb számodra"
2017. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Debrecen környékén, de így is, úgy is koleszba megyek.

A Dsb-vel csak annyi baj van, hogy "egy kicsit" drága lenne :/

2017. okt. 15. 15:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Német Nemzetiségi Gimnázium, ott is a 002-es tagozat. Mivel tanultál németet, nem lehet gond a német felvételi (nagyon sokat számít a pontszámításban - az elérhető 200-ból 100 pont!) És könnyebb dolgod lesz a németül tanulandó tantárgyakkal is (Töri, Föci, Német irodalom, Fizika, informatika) A suli erős, az országos átlag felett teljesítenek érettségin, 3-5x-ös a túljelentkezés. És mindenkit oda vesznek fel a felsőoktatásba ahova jelentkezik. Ha utána a folytatást Németországban gondolod tovább, az sem lehet gond. Mivel 5 éves és emelet óraszámban van 0.-kon angol, rajtad áll, hogy közép, vagy felsőfokot szerzel belőle érettségiig.

Én 25 éve oda jártam (akkor még 4 éves volt) nem bántam meg, most mindkét tini lányom oda jár. Nem lógatják a lábukat, de szeretik nagyon a sulit és a tanárokat. Kis iskola, szoros közösség. És ha esetleg koleszban gondolkodsz 100 méterre a sulitól 42 fős, 2-en vannak szobánként és 2 szobához (blokk) tartozik 1 fürdő.

2017. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

Igen, a Dng-t már régóta nézegetem, viszont kb 2 hónapja rátaláltam a Schiller Gimire és az is nagyon megtetszett.

2017. okt. 17. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt nem ismerem, de ha szeretnél többet tudni a DNG-ről, írd meg a kérdéseket, továbbítom a lányoknak és első kézből tudsz tájékozódni.
2017. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!