Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Károli BTK vagy az ELTE BTK...

A Károli BTK vagy az ELTE BTK a jobb a hangulat és a szociális élet szempontjából?

Figyelt kérdés

Volt lehetőségem bemenni az ELTE BTK-ra és a Károlinak a Jogi karára (sajnos nem voltam még a BTK-n, ahova mennék), így valamennyi tapasztalatom már van, de szeretném kikérni a véleményeteket. Az én első benyomásom az, hogy az ELTE-n mintha elég hidegek lennének az emberek, nem nagyon néznek a másik szemébe, mindenki rohan valahova, ideges, feszült. Ezzel szemben a Károli jogi karán jóval nyugodtabb, kedvesebb, nyitottabb embereket láttam, igaz, volt köztük néhány elég érdekes alak, finoman szólva sem tűntek túl értelmesnek, persze ez nem azt jelenti, hogy nem lennének azok. Az ELTE-n viszont többen vannak, nehezebb bejutni összességében, a legtöbb szak talán nehezebb is, így kevesebb lehet a nemtörődöm, csellengő ember. Sokan mondják, hogy a Károlin kevesen vannak és kihalt az egész, mert szét vannak szórva a tanészékek stb. így nincs igazán szociális életük, igaz elvileg kedves mindenki és családias a hangulat.


Ha még ráadásul kollégiumban is laknék, akkor szerintetek hol lenne több lehetőségem egy mozgalmas szociális életre? A szak most nem lényeges, mindkét helyen van egy szimpatikus, ahova be is jutnék.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. okt. 17. 15:52
 1/2 anonim válasza:

Most kezdtem a Károlin, és az első héten még eég elveszett voltam, de korántsem annyira, mint az ELTÉ-n lehettem volna. Tényleg nem nagy intézmény, viszont borzalmasan jó a hangulat, könnyű ismerősöket, barátokat szerezni, állandóan vannak programok, kollégistaként pedig aztán csak még jobb a helyzet, hiszen úgy még több a lehetőség az ismerkedésre. Tanulás szempontjából meg igazából teljesen önszorgalom, minden anyag le van adva, ahogy azt kell, de ez nem is volt kérdés, szóval nem fejtem ki bővebben.

Az biztos, hogy anno, mikor nézegettem a sulikat Educatio-n, az ELTE standjánál a kezembe nyomtak 3-4 prospektust, 2 vastag füzetet az iskola történelméről, amúgy meg le voltam sz*rva a kérdéseimmel, a Károli standjánál pedig mindenre választ kaptam, amire szerettem volna, segítőkész volt mindenki, és jó fej, emellett részletesen elmondták, hogy mi vár az adott szakon.

Azt javaslom, hogy mindenképp látogass el Edicatiora vagy nyílt napra mindkét intézménybe, az ELTE-n nem jártam, de a Károli épületei tényleg családias, baráti hangulatot árasztanak, élmény bejárni az unalmas napokon is, és ha kialakul egy társaság, az fixen megmarad, összetart, hiszen nem többszáz emberrel ülsz végig egy előadást vagy gyakorlati órát.

Egyébként egyáltalán nem kihalt, a tanszékek pedig valóban szét vannak szórva, de egyik épületből a másikba maximum 10 perc átérni tömegközlekedéssel, két előadás között is simán át lehet suhanni, viszont a legtöbb órája ugyanabban az épületben van a szakoknak, nagyon ritka, hogy át kell menni a másik épületbe.

2017. okt. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ, hasznos volt :) . Idő közben elmentem a Károli BTK épületeibe is, hogy bepillantást nyerjek a hangulatba, megnézzem a hallgatóságot, a tanárokat, beszélgessek velük és nekem nagyon- nagyon tetszett az összkép. Itt úgy tűnik, hogy tényleg számít az egyén, odafigyelnek a másikra, kedvesek, okosak, aranyosak... talán tényleg ez a legjobb szó rá: családias. Sok más szempontot is figyelembe véve nekem mostanra már egyértelmű, hogy a Károlit választom majd jövőre. :)
2017. dec. 11. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!