Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek általános jellegű...

Szerintetek általános jellegű probléma az a középiskolákban, hogy a második nyelvet nagyon lazán tanîtgatják a diákokkal?

Figyelt kérdés
Tudom van,ahol az első nyelvet se tanîtják meg normálisan.Mêgis elkeserîtő,hogy egyre több ilyet hallok,hogy "ne menj ide meg oda se,mert a 2. nyelvet nem tanîtják meg veled".Most vok 8.-os és tanácstalan vagyok.

2017. okt. 19. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Magyarországon úgy alapból is rossz a nyelvoktatás, nem csak a második nyelv esetében, magántanár, vagy nyelvtanfolyam és otthoni sok-sok gyakorlás nélkül, tehát csak a közoktatásra támaszkodva gyakorlatilag esélytelen, hogy jól megtanulj egy nyelvet, hacsak nem valami elit, több tanítási nyelvű suliba mész.
2017. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az iskolai nyelvórák úgy általában nem érnek sokat, de a második nyelv a legsiralmasabb, nem utolsósorban egyébként maguk a diákok miatt, akik közül sokan úgy érzik, hogy erre nekik nincs szükségük, végre egy óra amire nem kell tanulni, és két év múlva ugyanott tart a csoport, mint ahol kezdte (tisztelet a kivételnek, mert nem sok van). Ha nyelvvizsgát, pláne ha használható nyelvtudást szeretnél, az minden esetben rengeteg otthoni, önálló gyakorlást, és sajnos sok esetben, ha megengedhetitek magatoknak, magántanárt jelent.
2017. okt. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 nálunk is így volt, 12.-ben a csoportom elölről kezdte a kezdő könyvet második idegen nyelven, ami ráadásul az angol volt, én addigra már nyelvvizsgáztam is belőle, magántanár segítségével, de nem értettem, mit szenvednek egy ilyen könnyű nyelvvel. A tanár se tanította jól, és a csoport is sz*rt rá, pedig angolul nem tudni manapság konkrétan ciki :D
2017. okt. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon tanár függő egyrészt, másrészt azon múlik te mennyit teszel hozzá otthon.

Alapvetően sajnos tényleg a jellemző az, hogy örülnek ha az első nyelvből sikerül a középfok érettségiig.

2017. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem általános probléma. Vannak sulik (és egyáltalán nem csak az elit meg az idegen nyelven oktató sulik), ahol igenis komolyan veszik a nyelvtanulást főleg az első, de azért a második idegen nyelv tekintetében is. Ezekben a második nyelvi csoportokban is vannak, akiknek sikerül még érettségi előtt középfokú nyelvvizsgát szerezniük.


De az azért hozzá tartozik, hogy pl. négy év alatt heti három órában (amiből folyton elmarad néhány iskolai programok miatt), nem várhatsz csodát - főleg, ha mondjuk nyelvérzékkel se nagyon dicsekedhetsz; ha nem vagy hajlandó minden egyes tanórán végig figyelni és aktívan részt venni, hanem azért jársz be, hogy jól érezd magad (dumálás, poénkodás, más tantárgyra készülés, mobilozás óra alatt, stb.); ha nem írsz házit minden egyes órára a saját erődből, hanem csak pl. lemásolod valakiről óra előtt; ha nem memorizálod a szavakat, hanem azt várod, hogy maguktól beépüljenek az agyadba azzal a felkiáltással, hogy "de én egy csomó filmet angolul nézek"; stb.

2017. okt. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én most leszek 8.-os és a Kandóba járok. Ott angolból az a helyzet, hogy attól is függ a tanulás, hogy ki a tanárod, az milyen módszerekkel tanít, hogy az évfolyamodban milyen szintű csoportba jársz és, hogy komolyan veszed-e. Én a Karintyba szeretnék menni, ezért kikérdeztem róla az unokanővéremet, aki már ki is járta és azt mondta,hogy ha 9.-ig eljutsz angolból a középfokig, akkor érdemes második idegennyelvet is tanulni és akkor érettségiig letudod tenni az angol felsőfokút és a második idegennyelvből a középfokút. Mondjuk ez egy kéttannyelvű gimi. Szerintem magántanár segítségével ugyanezt az eredményt egy nem kéttannyelvűben is el lehet érni.
2018. aug. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tapasztaltam. Nálunk aki meg akarta tanulni rendesen a második nyelvet, az alaporan illetve persze otthoni tanulással, film nézéssel, zene hallgatásával meg tudta tenni. Aki nagyon komolyan vette a második nyelvet vagy úgy általában a nyelveket, akkor abból vagy azokból a tantárgyakból elmehetett faktra, és az plusz garancia volt arra, hogy szorgalommal nyelvvizsgazzon akar C1 szinten is.
2020. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!