Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem marad meg a fejemben...

Miért nem marad meg a fejemben a történelem?

Figyelt kérdés

12. osztályos vagyok, fontos az évvégi jegy. Mindenből 5-ös, 4-es vagyok, jelenleg még töriből is, de egyszerűen érzem, hogy a következő témazáró már ki fog fogni rajtam. Egyszerűen megtanulom az anyagot, olvasom, jegyzetelek, de olyan, mintha valami japán szöveg lenne, szinte semmi nem marad meg bennem belőle. Abszolút reál beállítottságú vagyok, imádom a matekot, fizikát, kémiát, bioszt, de ez a töri...

Igazság szerint maga a tárgy egyáltalán nem is érdekel, főleg az ókori dolgok. Bármennyire küzdök, ott van a fejemben, hogy nekem ez csupa érdektelen infó és sem most, sem később nem lesz rá igazán szükségem. Csupa mély részletek, rengeteg évszám, név és érdektelen adat.

Kár, hogy nem lehet választani, hogy valaki inkább humán tárgyakat, vagy reált szeretne magasabb szinten tanulni.

Ez nekem kicsit az aranyhal fára mászik esete..

Tippek a tanuláshoz? Köszi előre


2017. okt. 22. 11:29
 1/1 theradion válasza:
Nem tudom, másnál is beválik-e ez a módszer, de én, ha olyasmit kell megtanulnom, ami rendesen "nem marad meg", akkor valamire asszociálok,valami mással összekötöm a fejemben a dolgokat. Például, ha a történelemmel lennének ilyen gondjaim, valószínűleg megpróbálnám az olvasottakat filmként lejátszani az agyamban, hozzáképzelni díszletet, arcokat stb. Azt mondod reál tantárgyakból vagy jobb: alakítsd az évszámokat valamilyen matematikai dologgá, keress összefüggéseket a számjegyek között. Magyarán: aktivált az agyadnak azon részeit, amelyek tapasztalatod szerint jól és hatékonyan működnek. Ha van időd, a tanult korszak/hely kombinációhoz olvass hozzá wikipédián vagy máshol valamilyen technikai jellegű információt: hogyan építettek utakat, várakat, milyen közlekedési eszközöket használtak, milyen volt az orvostudomány, a csillagászat...? Legyen több benne, mint a könyvek száraz adathalmaza és legyen olyasmi, ami meg tud ragadni.
2017. okt. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!