Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, ez mennyire fontos?

Egyetemisták, ez mennyire fontos?

Figyelt kérdés

Mennyire fontos a mai világban, hogy egy egyetemistának legyen laptopja?

Gondolom sokan jegyzetelnek azzal, de mennyire lenne hátrányban valaki, akinek nincs és miért? Mire kell még használni?



2017. okt. 23. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs. Nálunk mindenki lapra jegyzetel. Otthon azért nyilván jól jönne de telefonról is meg lehet oldani a dolgokat. Én most gyüjtök egy laptopra, de eddig elvoltam nélküle, ez a 3. félévem
2017. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Én infósként fél évet csináltam így, de asztali előtte is volt. Inkább kényelmi funkciója van. Pdf-et on-the-go mobilról is lehet olvasni, de nem mindig kényelmes. Munkát hazavinni pedig csak úgy lehet kényelmesen, ha van notid.


Nálunk nagyon jól digitalizált minden tananyag, illetve a beadandókhoz is kell a gép, így max egy évet lehet nélküle kidekkolni. Ahol minden papír alapú, ott 2-3 év szerintem. Azért PC, vagy legalább okosteló mindig legyen elérhető közelségben.


Innentől már te döntesz, de ha a gazdaságosságát nézzük a dolognak, akkor minél korábban megveszed, szvsz. annál inkább megtérül. Egyszer úgyis kell rá költeni, akkor minek kínlódj nélküle 2 évig?

2017. okt. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok előnye van, én is időközben váltottam asztali gépről laptopra. Én pszichológia szakon vagyok, nem szoktam laptopot hordozni magammal minden nap, papírra szeretek jegyzetelni, de több okból is szerencsés választás. Például nálunk a kutatások során egy számítógépes statisztikai programot kell használni, ami oké, hogy rajta van az egyetemi gépeken, de demó verzióban, a funkciók korlátozottak. És ezért jó, ha nálad van a laptopod, amin meg tudod nyitni bármikor a programot. Az egyetemi órák között, vagy akármikor, két programod között, ha éppen van egy kis időd, tudsz haladni a beadandókkal / szakdolgozattal / prezentációval / statisztikai elemzésekkel, tehát akármivel, amit gépen csinálsz. Mindemellett nálunk például rengeteg a csoportmunka, közös projekt, amikre ha megbeszélést hívunk össze, mindig kell, hogy legyen valakinél laptop, hogy tudjunk haladni a dolgokkal, meg tudjunk nyitni dolgokat, jegyzeteljünk, összerakjuk a prezentációt, vagy bármi.

Illetve szaktól független előny, hogy én rengeteget járok át a páromhoz (még sajnos nem tudunk összeköltözni), így amikor ott vagyok, akkor is tudok haladni a saját feladataimmal, miközben neki sem kell a saját gépét nélkülözni és ő is dolgozhat.

2017. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár soha nem viszem be a laptopot az egyetemre, elképzelhetetlennek tartom, hogy ne legyen:

- beadandók írása

- órai diák és egyéb segédanyagok letöltése

- tételek kidolgozása

- források keresése

- egymásnak átadott anyagok

- digitális szakirodalom, jegyzet stb.

2017. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenki fuzetve vagy lapra jegyzetel. Eleinte egy srac probalkozott laptoppal, hogy ugy gyorsabb lesz, de sokat kell rajzolni, ezert nem praktikus. Viszont otthonra mindenkepp kell, meg pl a prezentaciokat szerencsesebb laptopon vinni, mert en nem egyszer jartam mar ugy, hogy a pendriveomat az istennek se ismerte fel a tanare, vagy a prezis verzional pont behalt a suliban a wifi... beadandok irasahoz is kell, altalaban nem fogadjak el kezzel irva, mivel hivatkozasok is kellenek, meg a franc se fog kormolni 20-30 oldalakat, hat leszakad a kezed a helyerol. Plusz a netes tananyagokat is sokkal egyszerubb gepen nezni, telon is meg lehet, az enyem eleg nagy kepernyos, de megis nagyon kenyelmetlen nagyitgatni, meg full atlathatatlan. T-home-nak most van kifejezetten egyetemistaknak laptop akcioja. Egesz kedvezoen lehet venni reszletre.
2017. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!