Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi rákért jó ez és ki volt az...

Mi rákért jó ez és ki volt az az elmebeteg aki ezt kitalálta?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 11.-es, és föciből és töriből előre hozott érettségiznék ha lehetne. De tegnap tudtam a tanáraimtól, hogy csak nyelvekből, meg infóból lehet.


Az lenne a kérdésem hogy mi értelme van kib$szni velünk a rendszernek. És mi értelme, mi haszna származik ebből az államnak, hogy nem hozhatunk előre más tantárgyakat?



2017. okt. 24. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Mert ha ciki lenne, ha kiderülne, hogy olyan egyszerű az érettségi, hogy kilencedikes, tizedikes diákok is átmennének. Meg aztán akkor joggal kérhetnének felmentést az adott tanórák látogatása alól.
2017. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es: földrajz már úgysincs 10. után, ezért tényleg hülyeség!

Mondjuk az egész előrehozott érettségi pont az érettségi vizsga lényege ellen van, azaz hogy bizonyos (finoman szólva nem túl magas) szintű tudásról EGYSZERRE adjon valaki számot alapvető témakörökből. (Meg az egész ott kezdődik, hogy logikailag először befejezed a középiskolát és UTÁNA érettségizel, "hivatalosan" tulajdonképpen egymástól függetlenül.)

Gondolom, a nyelv meg az infó azért kivétel, mert ott igen nagyok az egyéni különbségek (és pl. nyelvből általában úgyis felmentést kapnak az óralátogatás alól azok, akiknek megvan a középfokú nyelvvizsgájuk)

Egy ideig minden olyan tárgyból lehetett előrehozott érettségit tenni, aminek a teljes anyagát leadták már az órákon (vagy volt osztályozó vizsgád belőle). HA MÁR bevezették az előrehozottat, abban legalább volt logika:S

2017. okt. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké, azért ez kicsit túlzás. De van benne vmi.

Én személy szerint nem értem hogy miért nem lehet az hogy 11.-es korodban azt hozol előre amit amit akarsz.

Akiben van annyi hogy meg tudja csinálni annak annak gratulálok és hadd menjen tovább munkát vállalni vagy menjen továbbtanulni, aki meg nem az marad és tanul.


Vagy mondjuk max. 4 szabadon választott tantárgyat lehetne előrehozatni, vagy 2-t már ez is nagy könnyebbség lehetne, de ez annyira felfoghatatlan számomra, hogy ez miért jó?

2017. okt. 24. 19:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem jó.
2017. okt. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2-esre reagálva.

Én azért választottam a föcit, mert szeretem és nagyon jó vagyok benne. És pont ez az hogy ha ráálnék az érettségi feladatsorokra akkor év végén simán mehetnék. (Ezt a tanárom mondta)

És legalább le lenne tudva 1, de pl az infót mi alapján engedik előre hozni.

A nyelvekbe még látok minimális rációt, de az infó???

Mire föl???

2017. okt. 24. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!