Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az Anyám skizofrén elmebajos...

Az Anyám skizofrén elmebajos és most elkezdtem félni hogy én is az leszek. Mennyire normális amiket tapasztaltam? Ti veletek volt már ilyen? (16L)

Figyelt kérdés

:D

Szóval amikor a metrón utaztam és elbambultam, a fiatal világosszőke csaj helyébe egy szemüveges idős nénit láttam őszes szőke hajjal, odanéztem de akkor már a csaj volt ott mellette egy idős férfi, ugyanolyan szemüveggel. Közben teljesen máson járt az agyam, csak hirtelen feleszméltem, hogy várjunk csak elöbb még egy fiatal csaj ült előttem. Az Anyám szokta mondani hogy a Sátán nyaló emberek változtatják kinézetük, varázsolnak stb.

Meg egyszer azt hittem hogy a kutyám odajött mellém és nyúltam h megsimogassam, de nem volt ott, sőt kint volt. :D veletek volt ilyesmi?



2017. okt. 18. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A skizofrénia nem egy elmebaj, hanem egy mentális betegség. Már elnőttük azt a korszakot, amikor a pszichés zavarokat őrültséggel azonosítjuk.

Ugyanakkor a skizofréniára a hallucinációk jellemzőek, tehát tárgytalan dolgok megjelenítése, olyan dolgokat hall, lát, érez, amik nincsenek. Neked illúziód volt. Az az, amikor egy létező dolgot, tárgyat máshogy érzékelünk. Fáradtság esetén mindenki szokott félreészlelni dolgokat, ez normális. Teljes kipihent állapotban nem az.

Ha skizofrénia állna a háttérben, akkor az nem csak két félreészlelés lenne hidd el, sokkal több. És észre sem vennéd, hogy az adott dolgok nem is léteznek valójában. Még akkor sem, ha tudod, hogy nem létezik.

De amúgy a skizofréniával is együtt lehet élni majdhogy tünetmentesen megfelelő gyógyszeres kezelés és terápia mellett. Vannak olyan skizofrének akik ügyvédek meg egyéb komolyabb szakmában dolgoznak, és teljesen jól vannak, köszönik szépen.

2017. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszi! :)
2017. okt. 18. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!