Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb? ELTE ÁJK, KRE...

Melyik a jobb? ELTE ÁJK, KRE ÁJK vagy PPKE JÁK?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsősorban olyan válaszokra várok, amelyek valóban hasznosak... Legyünk reálisan az oktatási színvonallal kapcsolatban, és azzal kapcsolatban, hogy mennyit ér egy jogász diploma ezekről az egyetemekről.


Nekem az a nagy dilemmám, hogy jelenleg jogi asszisztensnek tanulok, hogy rálássak a dolgokra, és nyerjek magamnak még egy kis időt. Egyetemre járok jelenleg is, jogászokkal együtt tanulok.

Na de nekem szükségem van racionális rálátású emberek véleményére az ELTE, KRE és PPKE egyetemekkel kapcsolatban.


Szerintetek melyik egyetemen érné meg folytatnom a tanulmányaimat? Milyen a három egyetem? Bíróságon mondták nekem, hogy nem számít, hol végzem el a jogászképzést, ha az első beszélgetésből kiderül, hogy csak magoltam, vagy értem is a dolgokat...


Szóval nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre! :)


Köszönöm!



2017. okt. 26. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Jogász már alapból nem éri meg mert telített szakma. De ha mindenáron ezt akarod tanulni, én a Pázmányt javaslom, úgy vettem észre hogy az ott végzett jogász ismerőseim vannak birtokában a legszélesebb körű jogi ismereteknek. Bár elhelyezkedni még így sem tudtak.
2017. okt. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
41%

Igazából az ELTE-n a legnehezebb, legelismertebb a képzés, utána Szeged, Pécs és csak ezután a Pázmány. Van olyan oktató, aki az ELTÉN és a Pázmányon is tanít, én nem leszólom a képzést. De most nagyon menő lett úgymond. A Károlit peedig felejtsd el, ha jót akarsz...

A bíróságon igenis számít, hogy hol végeztél és milyen eredménnyel (summa cum laude kell), persze, ha protkós vagy, akkor úgyis mindrgy.

2017. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Jogi oktatásban a diplomarangsor alapján idén is a Pázmány végzett az első helyen.
2017. dec. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Szia! Még mindig az ELTE diplomának van nagyobb elismertsége, bárki bármit mond, külföldön is jobban ismerik mint bármelyik hazai másikat. És az sem véletlen, hogy a legtöbben ide jelentkeznek illetve a jogász generációk gyerekei, de akár a hazai vezető beosztású emberek gyerekei is itt tanulnak jogot, az OTDK-n mindig az ELTE szerzi meg a legtöbb szekcióban a helyezéseket de világversenyeken is az ELTE hallgatói szokták képviselni hazánkat. Több helyen előnyt jelent ha látják, hogy itt végeztél/tanulsz, nyilván ez inkább a piaci szférára érvényes. A bíróságon mindegy, hogy hol szerezted a diplomád mert pontrendszer alapján kerülsz be illetve versenyvizsgánál lehet előnyöd abból, hogy esetlegesen szélesebb körű jogi tudással jelentkezel így nagyobb esélyed van bekerülni. Az más kérdés, hogy nem könnyű elvégezni, jó eredménnyel pedig még nehezebb, míg más karon a summa cum laude viszonylag könnyebben megszerezhető, itt a cum laude megszerzéséért is sok energiát kell befektetned, illetve akkor sem garantált a jó jegy, ha valóban szorgalmasan készültél, mert az oktatói módszer itt valóban nem humánus.
2018. máj. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

a 2. írásából látom, hogy fogalma sincs úgy alles zusammen a jogi képzésről:D

Ha pesti egyetem jön csak szóba és szeretnéd ép elmével és sikerélménnyel elvégezni akkor egyedül a Pázmányt ajánlom. Nem kell hallgatni a sorrendeket mutogató, véresszájú elte- fanokra. Nem a neve teszi naggyá az egyetemet és nem is az, hogy hány embert buktatnak meg első években az irreális és - megjegyzem- nagyrészt túldimenzionált tárgyak miatt. Magyar jogi egyetemek szempontjából a Pázmányon a legjobb a büntetőjog és az alkotmányjog oktatása is. Elég csak megnézni, hogy kik is tanítják ezeket a tárgyakat és ugyanezek a szaktekintélyek az ún. nagynevű Eltére is átjárnak vizsgáztatni.... (alkotmánybírák, legfőbb ügyész helyettes, vezető ügyészek, kúriai bírák, nemzetközileg elismert ügyvédek..) Ne feledd: Nem az a lényeg, hol végeztél, hanem ember maradj és ne tegyenek tönkre, ne alázzanak meg napi szinten és széles látókörű jogász emberré válhass!:) SOk sikert!!!

2020. máj. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
98%
Utolsó igazad van. A válasz Pázmány
2020. okt. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!