Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A PPKE vagy az ELTE-n jobb a...

A PPKE vagy az ELTE-n jobb a jogász képzés?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok, vélemények, mindennek örülnék. Köszönöm szépen!:)

2017. okt. 17. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Évek óta dolgozom együtt az irodában gyakornokokkal, és azt kell mondjam, az eltések gondolkodása, problémafelismerő és megoldó képessége jóval gyengébb. mondhatni szűklátókörűbbek. Persze pázmányosoknak (+ károlisoknak + valószínűleg a többi egyetem hallgatóinak, de velük nincs tapasztalatom) sincs oka büszkélkedni e téren, ami a hazai jogi oktatás borzalmas elméletorientáltságára vezethető vissza. Én egyikre se jártam, de állítólag mindkettőn komoly, gyakran indokolatlan szivatások mennek (Eltén talán még inkább), amelyet aztán könnyen lehet tálalni úgy, hogy milyen kemény, színvonalas itt a képzés.
2017. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ELTE-ről hallani hideget, meleget. Nem tudom, mi az igazság.
2017. okt. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én Pázmányra járok. Nem bántam meg, hogy ide jöttem. Van egy-két ELTE-s ismerősöm akiktől folyton hallom, hogy mennyi mindennel szivatják őket (pl. római jog szigorlat). Nálunk annyira nem szivatósak, jók az előadások, jók a gyakorlatok. Lényegében mindkét helyen ugyanazt fogod tanulni szóval nagyon rosszul dönteni nem fogsz tudni. És ha az egyik nem tettszik át tudsz menni később a másikra.
2017. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

A JOGÁSZKÉPZÉS nagyjából a kalap sz@rral egyenértékű mindenhol, mert a képzés túlságosan elmélet-orientált.


Ebből a szempontból teljesen mindegy, hol szerzed meg a diplomát.


A probléma felismerési képesség, empátiás adottságok, kapcsolatteremtési képesség az, ami igazán sikeressé tehet majd egy pályáját elkezdő és gyakorló jogászt.


Ezt meg sehol nem oktatják.

2017. dec. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!