Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Leövey és a Madách milyen...

A Leövey és a Madách milyen gimáziumok?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz? Milyen a közösség?

Esetleg melyik szakok erősebbek ott?Hallottam olyat hogy a Leöveyben a médiás és az infós gyengébb ez igaz?

Előre is köszi!



2017. nov. 4. 07:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A Madách egy viszonylag erős gimi míg a Leövey közepesen erős. A többi kérdésedre sztem már vannak fennt válaszok:)
2017. nov. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a Leöveyről tudok nyilatkozni. Szerintem nehéznek mondható, nagyon jól felkészít az érettségire. Én kitűnő voltam ott, szinte sose tanultam, csak az órán elhangzottakból és az órák előtti átolvasásokból éltem meg, és jól sikerültek az érettségik, pedig nem tanultam rájuk külön. Szerintem a nyelvoktatás nagyon jó, sokat várnak el a tanárok is.

A közösséget általában szeretik az emberek, szeretnek bejárni, csak én pont kifogtam a legrosszabb osztályt, így nekem szívás volt.

Az angol-törire és a természettudományra mondják, hogy erős, esetleg NYEK. Szerintem hülyeség nehézség alapján választani, válassz az érdeklődési körödnek megfelelően. Az oktatás színvonala mindegyik osztályban ugyanolyan, csak max nehezebb bekerülni angol-törire, mint médiára. És tapasztalatból mondom, hogy egy "gyengébb" osztályból is fel lehet készülni rendesen.

2017. nov. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Leöveyt ismerem csak én is.

Maga a gimi átlagban kb közepesen erős, kell tanulni, de azért életed is lehet mellette.

A média szak valóban nem nagy eresztés, az infó meg tanárfüggő, de igazából minden tagozatnak csak az első 2 évben van jelentősége. Utána faktok jönnek, amikre rendszerint olyan tanárt adnak, aki tényleg komolyan veszi a munkát és felkészít az (emelt) érettségire.

Előttem levőnek igaza van, az angol, töri és természettudomány az, ami keményebb, itt a ponthatárok is magasabbak. De ezek is vállalhatóak.

Ami a közösséget illeti, a saját osztályommal nekem sem volt szerencsém. Az évfolyam viszont elég nagy, szóval bőven volt lehetőség ismerkedni és alapvetően az egész iskolában jellemző a nyitottság, gólyaként is simán kérhettem segítséget végzősöktől, nem voltak lekezelőek egyáltalán. Van egy pár tanár is egyébként, akikkel jó beszélgetni az órán kívül is.

2017. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!