Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik a duális képzés?

Hogyan működik a duális képzés?

Figyelt kérdés
Élelmiszermérnöki szakra szeretnék menni, az első számú cél jelenleg Szeged. Hol találom meg, hogy melyik egyetem melyik szakáról milyen cégek keresnek diákokat duális képzésre? Hogy tudok ezekre jelentkezni? Mi alapján választanak ki a jelentkezők közül? Mekkora esélyem van, hogy felvesznek duális képzésre, ha biosz-kémia-matek eredményem 5-ös volt 11-12 osztályban, fizika, angol 4-es, és ha az érettségit is ilyen eredményekkel zárom? (biosz és kémia emeltet fogok csinálni, fizikából nem érettségizek, de leírtam, mert nem tudom, hogy mi alapján válogatnak)

2017. nov. 8. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
2017. nov. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
rendesen pályáznod kell a cégekhez. Már márciustól nézzed az egyetem és a cégek honlapjait a pályázási kiírásokról, vagy kérdezd meg a kapcsolattartót az előbbi oldalról kinézve. Írd le az eredményeidet, nyelvismereteidet. Írd le néhány mondatban, hogy miért lenne jó a cégnak ha téged vennének fel. Veszteni valód nincs. Próbáld meg, azt ha felvesz a cég, akkor duálisos leszel, ha az egyetem is felvesz. A duálisra a felvin nem tudsz és nem is kell jelentkezni, hanem neked kell intézned a partner cégekkel a felvételit, majd szeptemberben beviszed az igazolást, hogy a cég felvett duálisba és onnantról duálisos vagy.
2017. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbben a dualisdiploma.hu oldalon a keresőben megkeresed az egyetemet, ha akarod kiválasztod hozzá a szakot és kiad egy listát, ha van duális képzése. És ott lesz a Duális képzési partnerszervezet elérhetősége: és megkeresed e-mailben az illetőt, hogy hogyan lehet pályázni hozzájuk, ebben kéred a segítségét, mert fekeltette érdeklődésedet a cégük.


Duális képzésre csak egyszer tudsz pályázni, mielőtt felvennének az egyetemre. Ezt az egyetemi felvételivel párhuzamosan és attól külön kell intézned. A cég felvétele csak akkor lesz érvényes, ha az egyetem is felvesz, az egyetemre is bekerülsz. Szokott még lenni augusztusban esetleg szeptemberben pótfelvételi, ha a duális partner cégeknél nem telt be a létszám valamilyen okból. De ez elég ritka, de elő fordulhat. Pl. Nem tudja felvenni a cég, mert lecsúszott az egyetemről, vagy meggondolta magát és mégsem megy duálisra az illető. Ez azért ritka. De figyelni kell.



Ezen kívül gyakornoknak sok céghez jelentkezhetsz bármikor, akár egyik után a másikhoz. De itt csak akkor fizetnek és annyit fizetnek, ahány órát ledolgozol, és nem mindig teljesen szakmai a feladat. A duális előnyösebb, de ha nem sikerül, akkor a gyakornoki helyekre pályázhatsz, ami külön van a duálistól. Az lehet, hogy a duális képzésben részt vevő cégeknél, van gyakornoki hely is, cégétől függ.

2017. nov. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!