Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Xántus János Két...

Milyen a Xántus János Két Tanítási Nyelvű Gimnázium?

Figyelt kérdés

Mostanában rengeteg rossz véleményt olvastam az iskoláról, és egy kicsit megijedtem, hogy ennyi negatív kritika már biztos nem véletlen, de bízom benne,hogy azért mégiscsak megéri idejönni.

Szívesen olvasnék róla,hosszabb,rövidebb terjedelmű véleményeket,szóval aki szeretné,írja le a tapasztalatait a suliról ;)

Bármi érdekel vele kapcsolatban; maga az iskola, a tanárok, a menza, megéri-e idejönni, stb...De legfőképpen a programok és a közösség :)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. nov. 17. 13:41
 1/4 Christin Chasor ***** válasza:
25%

Szia!

Én most vagyok gólya a Xántusban, a 4+1 éves haladó angolra járok.

Először is szerintem a Xántus régebben rosszabb iskola volt, de tudod volt egy igazgató vátás és szerintem azóta a színvonala sokkal feljebb van. Emeltek a felvételi ponthatárokon is. Tavaly előtt pl 56 ponttal belehetett jutni tavaly már csak 65-től (volt a szóbeli).

Elsőnek említeném a suli felszereltéség. Mindenhol rendes lap top, vetítő, új táblák,padok. A mosdók,öltözők, a suli minden porcikája csillog olyan tiszta minden nap (!!). A tesi felszerelés új, jó labdák, nem szakadt mezek, sőt most új sport pálya is van. Nagyon modern ebéd-rendszer ahol 4 féle menü közül választhatsz.

Ami a tanárokat illeti. Mint minden iskolában legyen az a Fazekas vagy a Budai mindenhol vannak jó és rossz tanárok. Ez a Xantusban is így van. Vannak olyan tanárok akiknek imádom az óráját igazi vérbeli tanárok de vannak olyanok is akik nem értem hogy kerültek tanári pályára. Ezt sajna nem lehet kikerülni sehol sem.

A társaság. Hát igen mivel fizetős iskola sok a tehetős gyerek de nem mindenki dús gazdag. Nem hallottam még olyanról hogy valakit kinéztek volna mert nem márkás cuccai voltak vagy Jordan cipője. Persze van egy kisebb sznob réteg, de azok általában egymással el vannak.

Na hogy politikai párt támogatja e azt én nem tudom megmondani de elég sok a szülői támogatása a sulinak, és abból fedezik a legtöbb újítást.

Sajna én még nem tanulok 2. nyelvet így arról nem tudok neked véleményt mondani.

A fiú-lány arány tagozatonkánt változó, nálunk péládul 16L-20F van.

Ha kérdésed van még akkor írj nyugodtan!

2017. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Christin Chasor ***** válasza:

Azt még elfelejtettem, hogy rengeteg a program sok a külföldre utazasi lehetőség. Sokkal jobb iskola,mint aminek írják na az alapján ítéld

Meg amit itt olvasol

2017. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2017. nov. 17. 15:18
 4/4 anonim válasza:
Ha irsz privatban szivesen meselek. Masodik evemben vagyok
2017. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!