Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus Pénzügy-Számvitel?...

Corvinus Pénzügy-Számvitel? Szerintetek így bírnám? (többi lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg Okj-s képzésen vagyok. Tavaly érettségiztem 6 tantárgyból(mert szakgimis voltam), de mindegyikből csak közép szinten. Elég jól szerepeltem egy országos versenyen, ezért kaptam +50 pontot. Ha sikerül a nyelvvizsgám, 456 pontom lesz. Szóval a pontokkal nincs nagy bajom, viszont az nagy hátrány, hogy nem emelteztem matekból?

Tapasztalatok? Tudom, vannak BME-s viccek a Corvinus nehézségével kapcsolatban, de azok enyhén túloznak.. Valaki odajáró elmondaná a tapasztalatait?



2017. nov. 22. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Emelt matek nélkül is megy. Az elejéről kezdik, így ha tanulsz/gyakorolsz akkor menni fog.

Az emelt matek csak előny! :)

2017. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Te BCE-s vagy?
2017. nov. 22. 19:50
 3/12 anonim ***** válasza:
11%
Viszont emelt matek nélkül nem vesznek fel, mert követelmény, szóval hiába lenne meg anélkül is a pontod, pénzügy számvitelen az emelt matek kötelező.
2017. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ó ne! Erről nem találtam a felvi.hu-n semmit. Biztos vagy benne? Nem csak a pontok miatt kell? :S
2017. nov. 29. 08:25
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Felvin lassan ki fog jonni, vagy mar ki is jott a felveteli jelentkezés felülete. Ott mindent megtalálsz. En ugy emlekszem, hogy csak közepet kérnek, de nem vagyok biztos benne. Mellesleg nem indulsz hátrányból a kozeppel sem, en 2-es matekkal veszek minden akadályt a psz-n. A szorgalom a lenyeg, nem a középiskola.
2017. nov. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Köszönöm a válaszodat. A felvin sajnos még csak a februári keresztfelvételi van csak fent, így nem tudom megnézni a követelményeket, de remélem elég lesz a közép szintű. Az viszonylag jól sikerült, csak az egyik feladatban hibáztam, 91%-os lett.

Te a Corvinusra jársz PSZ-re?

2017. nov. 29. 12:23
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#3-as hulyesegeket beszel, nem alapkovetelmeny az emelt matek. Egyebkent corvinusos pszes vagyok, ha van kerdesed irj:)
2017. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

Tök mindegy, egy emelt viszont kötelező, szóval csak közép érettségikkel nem is veszik figyelembe a jelentkezését. ;)

Egyébként én tavaly felvételiztem és úgy emlékszem hogy az emelt matek kötelező volt, de mindegy is.

2017. nov. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kötelező semmiből az emelt Corvinus pénzügy-számvitelre (szeptemberben kezdtem, tudom miről beszélek). Ha megvan a pontod emelt nélkül is, akkor hajrá. A matek nem megtanulhatatlan, de sokat kell gyakorolni, főleg ha nem tanultad emelt szinten a matekot.
2017. nov. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
1 évig emelt szinten tanultam. Ha tényleg kötelező, akkor külön tanárral felkészülnék valahogy. De csak ha tényleg kötelező.
2017. dec. 1. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!