Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti Magyar-kínai két...

A budapesti Magyar-kínai két tanítási nyelvű gimnáziumba lehetséges a bekerülésem?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt a kínai nyelv és kultúra, nagyon szeretnék egy ilyen iskolában tanulni. Sajnos még sosem tanultam ezen a nyelven, ennek ellenére lehetséges volna a bekerülésem?

Már 9. Osztályos vagyok, így lehetséges az oda való átiratkozás?



2017. nov. 26. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

ez így első nekifutásra elég furcsa. Miért nem tanulsz kínaiul, és nézed meg hogy tényleg tetszik-e? Miért nem mész ki inkább egy csereprogramra kínába?

Elég sokat jártam kínában, most is zajlik egy kutatási projektem ott, és a nyelvet is töröm, de eszem ágában sem lett volna ilyen suliba menni.

2017. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja, és már egy okostelefon appról is meg lehet tanulni alapszinten a nyelvet, tehát minden más csak kifogás és lustaság.
2017. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elkezdtem ismerkedni a nyelvvel az interneten keresztül, de így azért mégsem lehet megtanulni, maximum alapszinten, ahogy írtad. Szeretnék eljárni nyelvtanárhoz, viszont eddig is iskolaváltáson gondolkoztam, és úgy hallottam, ott kezdőket is tanítanak kínait, heti 5 órában. Szóval lehet, hogy erre az iskolára esne a választásom, ha felvennének egyáltalán.
2017. nov. 26. 13:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem jár oda az egyik ismerősöm unokája.Ott kezdte az általánost a gyerek és folytatta tovább a gimnáziumot is.Nagyon meg vannak elégedve az oktatással.A kislány már 8. végén letette a középfokú nyelvvizsgát kînaiból.Sztem,ha érdekel megpróbálhatod.Gimiben indîtanak egy kezdő csoportot is.A kînaiak közül sokan nem szeretnek magyarul tanulni.Minden hivatalos helyre tolmács kell nekik,jól megfizetik őket.
2017. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hol van az a suli ?
2018. szept. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A neve ?
2018. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!