Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A magyarországi kínai éttermek...

A magyarországi kínai éttermekben lehetséges, hogy a "csirkehús" helyett kutya-, macskahúst adjanak?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak egy lejárató híresztelés a konkurenciától? Mert az ételeik eléggé olcsóak.
2017. máj. 9. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy rossz városi legenda.

A helyi kínaiakban apu jár a konyhájukba szerelni a gépeket és ö azt mondja hogy tiszták nagyon és nem trehányak.

Persze biztos vannak kivételek de ilyen rossuindulatú általánosítások mindenhol megvannak.

2017. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
35%
A macskahúsát a franciák szeretik jobban a kutya hús viszont kínában mindig tradicionális étrlnek számított de nincs ezzel semmi baj én magam is dolgozom napi rendszerességgel keleti származásu emberekkel főleg kóreaiakkal annyit elárulok macskát tartanak és mindegyik megvan évek óta de dolgoztam szakácsként is magyar étzeremben igaz csak pucoltam és szeleteltem többnyire akkor még pálya kezdő voltam viszont akkor nagyon nagyon megutáltatták velem a szakmát nem egyszer volt hogy penészes kenyeret válogottam olyan húst is kellett előkészitenem amit más normális ember ki dobna sok hej konyhája tiszta de minimum hogy porig gyalázzák a kaját mielőtt a vendég elé kerül kevés a becsületes rendes étterem de ez van a magyar márcsak ilyen
2017. máj. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
97%

a kínai büfék éttermek is ugyanott vásárolják az alapanyagokat, mint a többiek. A kínainak sincs a hátsó raktárban állatok leölésére, nyúzására, stb... alkalmas helyisége, sem embere, sem ideje. Az már más kérdés, hogy milyen a hús minősége, esetleg nem vágóhídi hulladékot is használ-e.

Mondjuk ez rossz példa, mert a McNuggets speciel kizárólag ebből van...

2017. máj. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazi hülye sztereotípián alapuló városi legenda. A főzelékfalónál meg más magyar kifőzdéknél ez fel sem merül, de a kínaiak ismeretlenek, na ők tuti kutyahúst tesznek a kajába!


Ha valóban így lenne baromi gyorsan kiderülne mert jönnének a megbetegedések. A vágohidakat folyamatosan ellenőrzik, szabályozzák és állatorvosok is kijárnak, nem kerül ki onnan akármilyen hús. Egy bolhás, beteg kóborkutya húsától valószínű sokan megbetegednének.


Meg lehet hogy én vagyok csak ekkora ász de felismerem a csirkehús ízét, feltűnne ha valami tök mást adnának.

2017. máj. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Városi legenda mert sok magyaros kifőzdéktől jobbak!

Nem egyszer vettem már kőkemény rántott husit, de csak a bunda volt..

2017. máj. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

"Mert az ételeik eléggé olcsóak."


Nekem nem ugy tunik. A kis magyar etkezdek is olcsoak, a nagyobb lancok mar nem, az azsiai kajaldakkal is ez a helyzet.


Meg eleg buta gondolat, hogy kutyahus olcsobb lenne csirkenel, amit nagyuzemi korulmenyek kozott "termelik", dolgozzak fel. Ha egy kis kinai etterem elkezdene kutyakat tartani, azokat levagni, sokkal dragabb lenne, mint csirket tartani, utobbin tobb hus van, gyorsabban no (a speci, husos fajok legalabbis), kevesbe maceras, mint egy kutya. Majd falusi rokonaidtol azt is kerdezd meg, hogy egy szuka milyen idokozonkent ell es hany kolykot tud eltartani, es ezzel szemben a kotlo vagy keltetogep esetet tanulmanyozd.


Ettol fuggetlenul, ha tudtok olyan autentikus azsiai ettermet MO-n, ahol kinalnak kutyus husit, szoljatok, regota tervezem megkostolni. Szeretem a kutyusokat. :)

2017. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

A kínaiak nem tenyésztett kutyákat esznek, hanem a kóbor állatokat, nem?


És nemrég cikkeztek arról, hogy a műszőrmének eladott kínai cipőkön.ruhákon nem is mű volt a szőr, hanem macskaszőr volt.

2017. máj. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehetséges, occó.
2017. máj. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A kínaiak nem tenyésztett kutyákat esznek, hanem a kóbor állatokat, nem?"


Te Magyarorszagon milyen gyakran latsz kobor kutyat/macskat? En nagyon ritkan, bizti, hogy nincs annyi, amennyibol akarcsak egy ettermet el lehetne latni husival.


"És nemrég cikkeztek arról, hogy a műszőrmének eladott kínai cipőkön.ruhákon nem is mű volt a szőr, hanem macskaszőr volt."


Hat az jo, nem, minosegi, eredeti cuccot kapsz olcso muvacak helyett. :D

2017. máj. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!