Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pszichológus és fordító...

Pszichológus és fordító szeretnék lenni. Lehetséges egyszerre ezt a kettőt hatékonyan végezni?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, és most körvonalazódott ki bennem, hogy mi is szeretnék lenni. Két dolog van, ami nagyon érdekel, az egyik a pszichológia, mivel szeretnék az emberekkel foglalkozni, meghallgatni a problémáikat, segíteni rajtuk. A másik a fordítói szakma, mert nagyon szeretem az idegen nyelveket (angolul és németül beszélek, kínait és spanyolt szeretnék még tanulni). Még nem nagyon beszéltem erről senkinek, szóval kíváncsi lennék arra, lehet-e az egyetemen egyszerre mindkét szakot végezni? Ha nem, melyiket érdemes előbb? Lehetséges a két munkát párhuzamosan végezni? Mennyit keresnek a szakmabeliek körülbelül? (Magyarországon, természetesen) Meg lehet ezekből élni? Kíváncsi lennék esetleg ezekben a szakmákban dolgozók tapasztalataira, mert nincsenek az ismerettségi körömben ilyesmikkel foglalkozó emberek. Tudom, ez rengeteg kérdés, és nem feltétlenül itt kéne faggatóznom, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Előre is köszönöm!:)

2017. nov. 13. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Elèg nagy lehetősègek teremnek ha sikerrel jársz.
2017. nov. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban minden annyira specializálódik, hogy két szakmát magas színvonalon űzni szinte lehetetlen. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy pszichológiában szakfordító leszel, de önmagában ebből megélni nem lehet. Kínait és pszichológiát biztosan nem tudsz párhuzamosan tanulni, hacsak nem vagy valami csodagyerek. A pszichológus szakmában folyamatosan tovább kell magad képezni, rengeteg idő, pénz, tanfolyam, ehhez elhivatottság kell. Vagy nagyon jól megtanulsz egy nyelvet és azon a nyelven is tudsz pszichológusként terápiát végezni, de ehhez nem kell külön szakot végezni. A nyelv szakkal önmagában lehetsz tanár, tolmács, telefonos ügyintéző, a fordításhoz úgy tudom tovább kell tanulni még. Szóval két külön nagy szakma, biztos lehet találni közös metszetet, de nem valószínű, hogy 23 évesen, friss diplomásként.

Vannak pályaválasztási tanácsadók, akik tudnak segíteni ilyen kérdésekben.

2017. nov. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvégezni egyiket a másik után lehet, pszichológia 5 év plusz szakvizsga, fordító 2év mesterszak egy bármilyen alapszak után. Dolgozni mindkettőt lehet szabadúszóként, a két szakmával már kijöhet egy teljes állasnyi munka, plusz a nyelvtanárság is befigyelhet mellé, 50kredit alapszak után 2év mesterszak.
2017. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!