Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte vagy BGE vagy Corvinus-ra...

Elte vagy BGE vagy Corvinus-ra erdemes menni szamvitel szakra?

Figyelt kérdés

2017. nov. 29. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Én az ELTE-re mennék. Igaz, hogy 2018-ban indul először ott olyan szak, de biztos vagyok benne, hogy színvonalas lesz a képzés.
2017. nov. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Ha végig akarod szenvedni a 3,5 éved, akkor menj a BGE-re. El fogsz tudni helyezkedni, de nem (csak) a tanulnivaló mennyiségével lesznek problémáid.
2017. nov. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Én újonnan induló helyen nem próbálkoznék. Az első alapszakom úgy végeztem, hogy az egyetemen akkor indult még csak második évben a szak, nagyon sok variálás volt miatta, össze-vissza változtatták a dolgokat. Jobb egy bevált rendszerbeb tanulni, mint hogy akkor próbálják még kitalálni mi működik és mi nem. Plusz nem lehet garantálni, hogy tényleg színvonalas szak lesz. BGE és BCE közül meg attól függ. A BGEn a számvitel oktatásán nagyobb a hangsúly, jobban tanítják mint a pénzügyi részt. BCEn meg fordítva. Úgyhogy a 2 közül azt válaszd amelyik jobban érdekel. Én akkora óriási különbséget nem tapasztaltam, hogy a a 2 közül valamelyiket ne ajánljam. Mindkét helyen szerettem tanulni, megvan a maguk előnyük/hátrányuk. De szerintem főleg az alapján válassz hogy a számvitel vagy a pénzügy vonz jobban.
2017. nov. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Ezt a bge-sek találták ki hogy náluk jobb a számvitel corvinuson pedig a pénzügy a jobb. Valójában mind a kettő a corvinuson a legjobb az országban, a tanszékek élén a szakma nagyjai vannak (Lukács, Lakatos). Ha corvinusra nem sikerül bejutnod, akkor a bge is jó valasztás lehet, de elte-t én sem valasztanám.
2017. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Én a BGEről mentem át a BCE-re, szóval tapasztaltam mindkettőn a pénzügy-számvitel oktatást. A BGEn tényleg jobb a számvitel, sokkalta komolyabban veszik, jobban is tanítják és többet is várnak el. Viszont a pénzügyes tárgyakból elég gyenge. Nem csak a BGEs diákok találták ezt ki, meglepő mód nem a BCE a legjobb mindenben. Tudom hogy a Corvinuson szeretik lenézni a BGEt, de tapasztalatom szerint ott jobb volt a számvitel oktatás.
2017. nov. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

ELTE-vel kapcsolatban ugyanaz, mint előzőek.

Én BGE-s vagyok, Corvinus-ra nem jártam, szóval összehasonlítani nem tudom. Ha viszont a BGE-n tényleg annyival jobb a számvitel, az nem a BGE érdeme, hanem a Corvinus szégyene inkább. Az a baj, hogy sokan összekeverik a mennyiséget a minőséggel. A BGE-n a számvitel azért erős, mert sok, nem azért mert olyan "igényes", bármit is jelentsen ez egy olyan területnél, ami nem rendelkezik közel sem elég nívóval ahhoz, hogy a felsőoktatásban annyi helyet kapjon, mint ebben a - magát egyetemnek hívó - intézményben. Egy jobb képességű ember 2 hét alatt megtanulhatná azt, ami a legtöbb számviteli munka végzéséhez elég. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem lehet olyan nagy mennyiségben és sűrítve számon kérni, hogy ne legyen nehéz.

Igazából azt kell megérteni, hogy miben utazik a BGE. A Corvinus-on még a költségtérítéses képzéseknek is elég magas a ponthatáruk, ehhez képest a BGE-re a mindenkori minimumponttal be lehet kerülni és jóval kevesebbe fáj egy félév, mint a Corvinus-on. Ez azt eredményezi, hogy a BGE-re minden évben felvesznek egy többszázas, elég rossz minőségű hallgatói tömeget. Míg némely más intézmény ilyen esetben úgy dönt, betölti a diplomagyár szerepét, a BGE azt mondja, hogy "szarból fogok várat építeni", és sikerül is neki: kiképzi az értelmiségi réteg szakmunkásait. ezért is szeretik a munkáltatók, már azok, akiknek ilyen birkákra van szüksége (sajnos elég soknak).

2017. nov. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!