Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tanuljak előre az...

Hogyan tanuljak előre az orvosira?

Figyelt kérdés
A pontszámom már megvan, tehát érettségin nem kell aggódnom. A héten kinyitottam egy párszor az anatómia atlaszt de azt sem tudom hogyan fogjak hozzá. Szeretnék egy kis előnyre szert tenni. Esetleg tudtok valamilyen oldalt ami teljesen az alapoktól magyarázza el mondjuk az anatómiát? Vagy esetleg még mire érdemes kicsit tanulni. Nem akarok túlbuzgónak tűnni, de mivel ebben a fél évben 'semmi dolgom' gondoltam jó lenne egy kicsit belenézni. Előre is köszi! :)
2017. dec. 4. 01:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb az lenne, ha keresnél egy ottani hallgatót és elkéred tőle az első féléves jegyzeteit (amiket ő írt és amiket kapott az intézménytől), illetve könyveit. Lehetőleg a választott szakodnak megfelelő embert keress.
2017. dec. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizikát és kémiát tanulj,ismételj. És élvezd ki,hogy van szabadidőd!
2017. dec. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne terheld magad előre ilyesmikkel, bőven elég, ha kicsit forgatod az atlaszt és nézegeted a benne lévő képeket. :D

Ha mindenképpen "tanulni" akarsz, akkor inkább a Funkcionális anatómiát olvasgasd szerintem, netről is letölthető mindhárom része.

[link]


Melyik egyetemen kezdesz egyáltalán? Mert van olyan, ahol első félévben nem is tanulnak anatómiát. (DOTE biztosan, talán POTE is, de erre már nem mernék megesküdni). A felső végtaggal fogtok egyébként kezdeni egyetemen (csontok, ízületek, izmok, idegek, erek), de tényleg felesleges már most készülni rá, szeptemberig bőven el fogod felejteni. :D

2017. dec. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) POTE-ra szeretnék:))
2017. dec. 4. 23:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most kezdtem a POTE-n,itt az 1.szemeszterben nincs anatómia. Szóval én azt hanyagolnám.Molekuláris sejtbiológia van első szemeszterben(meg amúgy még második szemeszterben is van),tankönyvet eléred online,de sok benne az újdonság,magyarázás nélkül szerintem nehéz. Emelt kémiával vagy fizikával jössz? Mert itt a kémia sokkal nagyobb hangsúlyt kap,azzal jó tisztában lenni. Biofizika nem vészes.:) ott nincs állandó zh írás,ami a vizsgára való bocsátás feltétele lenne.
2017. dec. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi :) akkor lehet az anatómiát még hagyom :D

Kémiából emelteztem szerencsére úgyhogy remélem nem lesz gond..bár én amiatt is félek, hogy mi gimibe fizikából kb. semmit sem tanultunk mert nagyon rossz tanárunk volt:/

Egyébként eddig hogy tetszik az egyetem?

2017. dec. 5. 14:07
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Fizikától tényleg nem kell tartani,ami ide kell,azt leadják rendesen szerintem.Kémia már nem ilyen fényes.:(ott állandóan megy a zh írás és a tét,hogy egyáltalán eljuss a vizsgáik,ettől jobban kell tartani.Bár kicsi rá azért az esély,hogy nem lesznek meg a zh-k(bár nálunk még mindig 5-6 embernél rezeg a léc,hogy tudnak el menni vizsgázni).

Hogy tetszik e,az attól függ,hogy milyen nézőpontot választok.:D

Társaság eddig szuper.Gólyatábor,gólyabál nagy élmény volt számomra,ezeket ki ne merd hagyni!!!:))

Hát a tárgyak annyira nem keltik fel az érdeklődésemet.De ezzel még sok évfolyamtársam így van.A gyakorlatok belőlük nem hagynak mély nyomot az emberben:D összességében eddig tetszik,bár most már nagyon itt van a kés a nyakamon,hétfőtől jön a vizsgaidőszak.Kicsit tartok tőle és ez még csak az orvosi könnyű verziója,második félévtől durvul csak Pécsen be a képzés.:D

2017. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!