Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orvosira készülök. Mit javasol...

Orvosira készülök. Mit javasoltok, milyen nyelvet tanuljak? Angol vagy német?

Figyelt kérdés

A helyzet jelenleg úgy áll, hogy 10 éve tanulok németet, és abból már van is egy B2-es középfokú ECL vizsgám. Angolt 5 éve "tanulok", bár jóval kisebb hatékonysággal, szóval arra elég keményen rá kellene gyúrni, ha abból is akarnék egy B2-es ECL-t. Főként szókincs meg a hallásértés ami gondot okoz. Olyannyira, hogy szinte már úgy érzem, több esélyem lenne egy C1-es német felsőfokúra, mint a B2-es angolra. Viszont tudom, hogy az orvosira meg inkább az angol kellene.

Kérdés: Kapcsoljak rá gőzerővel az angolra, és tegyek abból nyelvvizsgát, vagy inkább eddzem magam németből és hozzak össze abból egy felsőfokút?

Idén érettségizem, nyelvből ott valószínűleg a németet választom középszinten, emellett biológiából és kémiából emeltezem. Jó a jegyátlagom, így valószínűleg felvesznek, csak tényleg az a kérdés, hogy melyik nyelvet tanulni érné meg jobban? Egyáltalán a bennmaradáshoz, a diplomához melyik kell?

Előre is köszönöm a segítséget.



2013. okt. 30. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Angolul ma már mindenkinek tudnia kell. Két középfokú nyelvvizsga amúgy is jobb, mint egy felső.
2013. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az angolt javasolnám, mondom ezt úgy, hogy én is "németes" vagyok. Németből már van egy középfokúd, én ráállnék az angolra, mégis csak az a világnyelv. Mellette viszont próbáld szinten tartani a németet is (tudom, nehéz lesz, mert latinul is kell majd tanulnod), de mire végzel, addigra lesz életképes német és angol nyelvtudásod és ezzel már szinte bárhova mehetsz a világban (ha szeretnél)

Az, hogy mennyi és milyen nyelvvizsga kell majd, azt az adott iskola dönti el.


Sok sikert majd a felvételihez!

2013. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A diplomához elég egy középfokú (ill. talán a SOTÉ-n kérnek vmi belsős angol nyelvvizsgát, de az tudtommal nem egy nagy cucc).

Az angolra nagyobb szükség van az egyetemen, az biztos. A szakcikkek angolul vannak, tehát ha szakdolgozatot írsz, vagy TDK-zol, az angol kelleni fog.

De azért az is kérdéses, hogy mit akarsz csinálni az egyetem után.

Én spec. ha külföldre mennék, akkor inkább német nyelvterületet választanék. Tehát nekem spec. elég lenne egy erős közéfokú angol, és mellette baromi jó német.

2013. okt. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Így ebben a sorrendbe... :)
2013. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a tuomány nyelve az angol, ezért az angol közép mindenképpen kell.

A német is nagyon hasznos, ha nem itthon akarsz dolgozni, de az angol orvosi pályán ezerszer fontosabb.

2013. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Az orvosi irodalom nagy részét angolul publikálják, már az egyetemen is lesznek ilyen ajánlások.

Úgyhogy angol.

2013. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors választ. :)

Amúgy igen, elsősorban én is az angolra gondoltam, hogy küzdeni kéne vele. Viszont érettségizni azért németből szeretnék, mert azt régebb óta tanulom, alaposabban és jobban is megy. Mármint most. Persze, ha most elkezdek kőkeményen intenzív angolt tanulni, akkor lehet hogy ez háttérbe kerül. Jó nem vagyok az a nagyon könnyen felejtő típus, de azért mégis fura angolt tanulni, aztán németből vizsgázni. :) Azt meg, hogy angolból érettségizem egyenlőre nem merném bevállalni, mert egyrészt nem vagyok olyan jó, hogy abból is írnék egy 90% felettit (ami németből amúgy szerintem meglenne, és a felvételi pontszámhoz sem ártana), másrészt a némettanárom is megölne, ha angolból mennék érettségire. xD

Szóval bonyolódik a helyzet, de hát ezt jelenti a felnőtté válás nem igaz?

2013. okt. 30. 14:27
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen németből érettségiznék a helyedben, hiszen az jelenleg jobban megy és ha úgy érzed, abból meglesz az 5-ös érettségi kár lenne ezt veszni hagyni egy bizonytalanabb angol érettségi miatt. És főleg hogy az orvosira minden pontra szükséged lesz,úgyhogy én a biztosra mennék :) Aztán legfeljebb nyáron elkezdenék jobban foglalkozni az angollal, persze ne menjen a nyaralás rovására :)
2013. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Biztos sikerül, látom, szeretsz időben gondolkozni. :)
2013. okt. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, és hát igen :)

Szeretem előre eltervezni a dolgokat, és ez sokszor előnyös, de sajnos van hogy nem. Néha van, hogy előre túlstresszelem magam dolgokon, amik aztán vagy maguktól megoldódnak, vagy a feltételek módosulnak, és ezzel minden amit addig megterveztem mehet a kukába és kezdhetem elölről.. Céltudatos és önfeláldozó embernek tartom magam, viszont azt szeretem, hogy "ha eldöntök valamit, akkor az úgy VAN".

Ezért is köszönöm a tanácsokat, mert a döntések meghozása előtt szeretem alaposan mérlegelni a dolgokat, következményeket. Ha pedig eldöntöttem, hogy valamit megcsinálok, akkor azt megcsinálom, ha belepusztulok is. :)

Mondjuk ez se teljesen egészséges, de még mindig jobb, mintha folyton csak a csodára várnék..

2013. okt. 31. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!