Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tehetnék, egy kétségbeeset...

Mit tehetnék, egy kétségbeesett egyetemista?

Figyelt kérdés

3.féléves vagyok és egy tárgyamat 3.tárgyfelvételen csinálom. Új tanárt kaptunk,akinél 80%os bukási arány van,hiába tanulod halálra magad,ugyis lehet hogy megbuktat.

Sajnos nagyon elszúrtam az első 2 félévem,rossz társaságba kerültem.

Rengeteg tárgyam buktam.

Most,3.félévre tértem észhez,kezdem élvezni,amit tanulok,normális társaságba kerültem,sokat tanulok+gyakornoknak is felvesznek egy céghez a szakommal kapcsolatban. De ugye ott vannak az elbukott tárgyak,próbálom behozni a lemaradást.

Csak sajnos ha ez a mostani nem sikerül,az egésznek vége:(

Nagyon kétségbe vagyok esve,megtanultam a leckét.:(

Nem tudom mit tudnék tenni,ha ne siekrül 3.tárgyfelvételre sem. Van dékáni méltányossági,de nem tudom elfogadnák e,ha van legalább még 5 tárgyam,ami ugyan nem 3.tárgyfelvételes,de még eslő,második félévről maradt.

Szerintetek mit tudnék tenni?:(

20L



2017. dec. 6. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni.
2017. dec. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kirúgnak akkor is újrafelvételizhetsz és jóeséllyel elfogadtathatod a legtöbb ha nem minden meglévő eddigi tárgyad.
2017. dec. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet újrafelveteliznék. Egyik csoporttársam volt hasonló helyzetben. Ő az első félév után feladta, mondván hogy ez neki nem megy. 2 év után jött rá, hogy ő nem tudja magát elképzelni másik területen ezért újra jelentkezett. Egyrész hozzánk képest előnye is volt plusz rengeteg motivációja is. Néha én is belegondolok, hogy újrakezdeném szivessen, hiszen már tudom, hogy mit hogy kéne csinálni/tanulni (bár nekem viszonylag jó jegyeim vannak, de sokkal jobb is lehetne).
2017. dec. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ha lehetséges,újrafelvételizés nélkül szeretném megúszni,ha lehet.

Egyrészt,a szüleim megölnek,másrészt kiszámoltam,és csúszás nélkül be tudnám még fejezni,harmadrészt pedig,ez a gyakornoki nagyon jó lehetőség most,és ha megszűnik a jogviszonyom,lőttek az egésznek.

Szerintetek megéri megpróbálni a dékáni méltányosságit ekkora lemaradással,vagy tuti elutasítják?

2017. dec. 6. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanuljál, ne kalkulálgassál, és meg van oldva.
2017. dec. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legrosszabb esetben kikéred a méltányosságidat. Meg fogják adni, csak elveszted a lehetőséget:S

Nem tudom, mi akkora baj az újrafelvételiben, most szépen beadod a papírokat, a régi pontjaid alapján felvesznek, elismerteted a meglévő tárgyaid és kész. Semmi hátrányt nem szenvedsz.

2017. dec. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!