Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőhét pénteken prezentációt...

Jövőhét pénteken prezentációt kell tartanom, de nagyon izgulok miatta, zavarba jövök ha mindenki engem néz, mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
30 ember előtt kell beszélnem, és az a baj, hogy nem is ismerem őket, mivel ők 1. félévesek én pedig 3., csak most vettem fel a tantárgyat. De akkor is izgulnék, ha ismerném őket, hiába készülök fel rá, gyakorlom otthon, tömeg előtt mindig leblokkolok. Tudnátok valamit tanácsolni, nem szeretnék ez miatt rosszabb jegyet :(
2017. dec. 9. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az jó, hogy nem ismered őket. Én azok előtt vagyok zavarban, akiket ismerek, mert az ő véleményük jobban érdekel, mint idegeneké.

Gondolj arra, hogy egyrészt nem számít a véleményük, nem ők osztályoznak, nem nekik kell megfelelned. Másrészt ők ugyanolyanok, mint te, ők is prezentálni fognak, ők is izgulni fognak.

Csinálj úgy, mintha nem lenne ott senki, gondolj arra, hogy otthon gyakorolsz.

2017. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Légy racionális..

A 30 emberből kb. 2-3 embert fog igazán érdekelni, az hogy te mit mondasz és ők figyelnek. A másik 27-28 ember csak azt fogja várni, hogy mikor végzel már..

A 30 emberből meg mind a 30 elfelejt a prezentációd utáni 5 percen belül...

2017. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal többet foglalkozol azzal, hogy milyen vagy, mint bárki más a teremben. 90% facebook-ozni fog a telefonján, vagy mást csinál, máshol jár fejben. Aki látszólag figyel, az is sok esetben "nincs ott". Az egész stressz benned van, te kreálod magadnak. Ezt azért jó tudnod, mert te is tudod megszüntetni. Szúrj ki valakit a leghátsó sorban, aki pont nem néz rád, és neki mondd, mivel rád sem néz, nem fog stresszelni.
2017. dec. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Unikornispata ***** válasza:
100%
Mindenkinek ment a zöld kéz:) Tényleg nem olyan fontos ez másoknak-sajnos.Hozd ki magadból a legtöbbet,ha sokat készülsz,nem lesz baj :) Sajnos vannak helyzetek,amikor szóban is meg kell nyilvánulnia még az olyanoknak is,akik ezt alapvetően nem kedvelik. Gondolj arra,mintha csak társalognátok a folyóson,csak nem csacskaságokat fogsz mondani,hanem okosságokat :)
2017. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanítok és tanulok is. Tanárként mivel dolgom van vele, kb. 60%-ra érdekel az előadás, diáktársként sokszor max. 30%, ha nem ismerem igazán az előadót és a téma sem érdekel annyira, akkor max. 10%. Nem mondom, hogy ez az átlag, csak egy vélemény. De megéri parázni miatta? Hidd el, hogy nem! Tudd, hogy őket nem érdekli, fele annyira sem, mint téged!
2017. dec. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, megprobalom lazabban venni a dolgot. Gimiben nem volt ilyen problemam, mivel mindenkivel joba voltam, most ugy latszik a megfelelesi kenyszer miatt tulizgulom. Meg1x koszonom a valaszokat, sokat segitettetek! :)
2017. dec. 9. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!