Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pályaválasztás előtt állok,...

Pályaválasztás előtt állok, Ti mit tanácsolnátok nekem? BME - VBK / VIK

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Nagyon szeretem a matekot, kémiát és a fizikát. Matekból idén ősszel tettem le az emelt szintű érettségit. Még nem tudok pontos eredményt, de olyan 80-85% körülire saccolom az írsábelit.

Kémiából és fizikából tavasszal fogok érettségizni, azokból viszon csak középszinten. A korábbi évek feladatsorai alapján azokból is meg fogom tudni csinálni a 80% feletti írásbelit.


A BME-re szeretnék menni. Két kar van, ami nagyon tetszik: Vegyészmérnök és a Villamosmérnök


A kérdésem az lenne, hogy tudnátok 1-2 szót mondani a két karról (esetleg aki oda is jár), illetve véleményeket, tapasztalatokat?


Előre is szeretném megköszönni a segítségeteket! :)



2013. nov. 2. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szereted a matekot és a fizikát, akkor BME-VIK pl. villamosmérnök, ezzel csak jól járhatsz!

Ha a vegyész vonal érdekel, akkor értelemszerűen a másik említett kar jöhet szóba, döntsd el, mi érdekel igazán s miféle munkát szeretnél végezni (laborban, irodában, helyszínen, gyár, ipar stb. elméleti munka, kutatás, gyakorlat, terep, kézügyesség, logika, csapatmunka, önálló munkavégzés?? Mi érdekel és miben vagy jó igazán?).


A matek mindenhol jól fog jönni számodra, bármelyiket is választod.

Nekem BME-VIK-es ismerőseim vannak, szeretik, tanulnak rendesen, okosak, vannak húzós tárgyak, nem könnyű, de nagyon megéri, és eléggé biztosak a dolgukban és nem bánták meg, h oda jelentkeztek. :))

2013. nov. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
VIK-et javaslom,és csak a fizika érettségit csináld meg.Vegyészmérnökire inkább az emelt kémia kell mint az emelt matek.
2013. nov. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!