Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális az, hogy egy 8 éves...

Normális az, hogy egy 8 éves gyerek a predikatív szószerkezetről tanul?

Figyelt kérdés

második osztály, nyelvtan...

én most vagyok nyolcadikas, és úgy emlékszem, hogy 7.-ben említettük csak!

felháborító!

Székesfehérvár, Vasvári Pál Ált. Isk.


2010. jún. 2. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Felháborít, hogy egy másodikas olyan okos mint Te?: )
2010. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

a predikatív szószerkezet az egyik legalapvetőbb.

sztem egyáltalán nem rossz ha már ezt tanulják


bár mi így h"predikatív szószerkezet.."csak gimiben vettük..

2010. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

a predikatív szószerkezet magyarul -->

alany+állítmány

szted egy 8 évesnek ezt még nem kell tudnia?

2010. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

folyton azért panaszkodnak a tanárok.,diákok,szülők, h.elavult az iskolarendszer.Poroszos,nem követi a változásokat.


Erre tessék.Megváltozik valami az oktatási struktúrában,és ez se jó?Azért mert régen máshogy volt?


Sajna a mai gyerekek szövegértése nagyon gyenge.Nyilván ezért van/volt szükség változtatásokra..Sztem semmi baj nincs ezzel.

A predikatív szószerkezet megtanulása nem viseli meg a gyereket.nem árt neki.

2010. jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
azt hittem, hogy többen fognak egyetérteni velem...
2010. jún. 2. 18:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

7-ben? Addig nem tudtad? Akkor megis, hogyan elemztel mondatokat?


Szerintem nagyon jo dolog, hogy mar alsoban is rendesen tanitanak, ennek orulni kell, nem felhaborodni rajta. Vagy esetleg azon haborogsz, hogy ti csak akkor vettetek? Biztosan volt szo rola, csak nem neveztek igy meg.

2010. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért szerinted mi a predikatív szószerkezet? Valami megfoghatatlan bonyolult dolog? :D
2010. jún. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
de, én egyetértek veled. anyukámnak sem tetszett annak idején, és a gimis magyartanáromnak sem, amikor a lánya annyi idős volt.(nagyon okos nő és jó tanár) egy ilyen idegen elnevezéssel mit akarnak 8 évesektől? sztem is gáz...:S
2010. jún. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt hogy predikatív szószerkezet még nem kell tudnia egy 8 évesnek de az egyszerű mondatban fel kell ismernie az alanyt és az állítmányt! (nálunk ez 3. o-os tananyag)
2010. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Alfred17 válasza:

Bár a kérdés régi, de reagálnék a kérdező megnyugtatása érdekében. A Zsolnay-féle NYIK (Nyelvi-Irodalmi-Kommunikációs) program tanítja a "predikatív szószerkezet" kifejezést. Magyarázat nincs rá, hogy miért, csak így van. Amennyiben az említett gyermek NYIK programmal tanult, úgy találkozhatott a megnevezéssel. Egyébként a program az egyik legnehezebb, és általában jobb képességű gyermekeket tanítják vele.

Üdvözlettel: egy harmadéves pedagógus hallgató

2012. aug. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!