Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehetek fizikából 5-ös,...

Hogy lehetek fizikából 5-ös, de matekból csak 3-mas?

Figyelt kérdés
Fizikából majdnem 5-ös vagyok, de matekból csak 3-mas... Én mindent beleadok, hogy matekból sokkal jobban teljesítsek /magántanár, kortársaktól segítség/ de nem megy. Múltkor egy olyan tanárt kérdeztem meg aki engem nem tanít és ugyanazt az anyagot igaz egy kicsit másképp, de megértette velem.

2017. dec. 15. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
fizikából 4-es 5-ös voltam matekból mindig buktam épp hogy átmentem
2017. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Matekból harmas vagyok, spanyol matekbol pedig otos, aterzem
2017. dec. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Én is 2 jeggyel jobb voltam fizikából, mint matekból.

Nem jön be a tanár, vagy az osztályzási módja esetleg a dolgozatai. Megesik. Az osztályzás gyakorta nem tükrözi vissza a diákok valódi tudását. Egyetemen sem az kap ötöst aki tudja/érti. Hanem az aki jól beseggelte majd szavalóversenyt tart.

2017. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
A középiskolai fizikának nem sok köze van a matekhoz, inkább csak képlet behelyettesítgetés, meg alapok... Ha egyetemen méteres körintegrálokat használsz majd az elektromágneses tér számításához, meglátod :)
2017. dec. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
76%
Úgy, hogy a közoktatásbeli fizika inkább mese. Majd ha transzformáció-csoportokkal, mértékterekkel, végtelen dimenziós operátorokkal és vektorterekkel foglalkozol, rájössz.
2017. dec. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szia Benkő, rég láttalak
2018. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tom Benkő visszatérése
2018. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lehet, hogy a gimis fizika csak egy nagyon alap tudást ad, nagyon keveset várnak el. Azért vagy 5-ös fizikából, mert roppant egyszerű, nem igényel különösebb reálos beállítottságot szem. Ezzel szemben a matekot komolyabban veszik és érettségin is többet kérnek vissza, így abból már most megmutatkozik, hogy nem neked való. Ha kicsit magasabb szinten tanulnátok, akkor fizikából se lennél jó.
2018. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva vagyok. Matek 5-ös, fizikából meg a bukás szélén álltam.(De meglett a kettes végül:) )
2023. jún. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
100%
@6, @7: Ó.
2023. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!