Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megesett valakivel hogy rossz...

Megesett valakivel hogy rossz középiskolát választott?

Figyelt kérdés
Nyilván szerintem sok emberrel megesett, csak nem tudtam jobban megfogalmazni a kérdést. Tehát én egy emelt matematika szakos osztályba mentem mivel általánosban mindig kitűnő tanuló voltam matekból. Azonban most 10.osztályos vagyok. 9. osztályban év végén 2re zártak le most félévkor pedig 1.89ra állok pedig matektanár is jár. Középiskola elején valahogy előjött az hogy a fontos dolgoknál (mint most pl a matek dogáknál) mindig leblokkolok. De ez nem csak a matekkal van így sajnos. Elég nehéz nálunk a tananyag emelten plusz a tanárunk valami szörnyű.. tudom hogy ez nem mentség hisz rengeteg emeltes van aki rendesen meg tudja tanulni a tananyagot de nekem valahogy nem megy. Elgondolkodtam hogy iskolát váltok de egyszerűen imádom az osztályomat. Tehát valakivel volt valami ilyesmi?

2017. dec. 19. 23:35
 1/6 anonim válasza:
100%
Igen.Nekem is zseniális a matektanárom.Sosem értem meg vele de ha más magyarázza mindig tudom.
2017. dec. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A leblokkolós dolog nekem is volt egy időben - én ezt sok gyakorlással és tesztmegoldással oldottam fel. Amikor izgulsz, mindegy mennyire tudod az anyagot, ha nincs meg a feladatmegoldás rutinja, hátrányból indulsz. Amúgy szerintem remek tagozatot választottál (utólag tuti matekra mennék én is, nem nyelvre).
2017. dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Én is így néztem be egy kéttannyelvű sulival. A gond az volt amit a gimis tanárom mondott el nekem hogy falusi általános iskolába jártam ahol elég szétszórt tanárok voltak tanítani akiknek a szaktudásuk arra jó hogy a tankönyvből felolvasva megtanítsák, illetve bemgoltassák a diákokkal az anyagot és sokkal enyhébbek voltak a számonkéréseik amivel nem véletlen érték el hogy a legnehezebben tanuló diáknak is 3,5 ös volt az átlaga vagy afelett egy picivel, és akik abból a suliból mentek gimibe vagy rősebb középiskolába igen csak koppantak, mert szinte semmi nem maradt meg bennük rendesen.

Én általánosba szinte kitűnő németes voltam, gimibe meg is buktam belőle, mert az a legalapvetőbb tudás amit általánosba tanultam az ott semmit sem ért! Aztán akkor mondták hogy igen csak le vagyok maradva amiről nem tehetek mert az élet így adta és szinte sokkal többet kellett tanuljak mint a társaim hogy tudjam teljesíteni az elvárásokat. Azt is mondta a tanárom hogy ha szakmunkásba mentem volna vagy más nagyon enyhe gimibe ahol érettségin még a legbutábbat is átlökdösik csak azért hogy javítsák a statosztikájukat akkor ott simán lehettem volna 4-es vagy 5-ös tanuló is.

Így kb csoda hogy azt a gimit egy kegyelem hármassal tudtam zárni és az érettségim sem lett annyira sokkal jobb. De hát ez van sajnos.

2017. dec. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint mateknal altalaban az a legnagyobb gond ilyen esetekben, hogy elkonyveled magadban, hogy te ezt nem tudod, nem erted es akkor nem is fogod tudni, mert eleve igy allsz hozza. Nagyon sok mindenkivel sikerult megertetnem szimplan avval a gimis matek anyagot, hogy sikerult kirangatnom ebbol a "nem tudom, ugyse ertem" allapotbol, hogy mashogy alljon hozza. Es lam-lam egybol megertette utana. Vagy akkor keresni kell egy masik kulontanart, aki neked jobban bejon, ahogy magyaraz.
2017. dec. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, szerintem rengetegen jártak így. Én emelt matek tagozatot választottam, de igazából nem tudtam volna normálisan megindokolni, hogy miért. Általánosban utáltam a matekot és nem is voltak jó jegyeim belőle, egy gyenge négyes voltam, de ebben a tanár jóindulata is benne volt :) szóval tényleg nem volt semmi érvem, csak szimpátia alapján választottam. A gimiben pedig megszerettem a tanulást, imádtam suliba járni, szerettem az órákat és sokat tanultam, ami meglátszott a jegyeimen is, minden tárgyból javítottam. Emelt matekon egy erős négyes voltam ( az ötösről mindig pont lecsúsztam, de végül az érettségim ötös lett) és nagyon szerettem matekos lenni, szerettem az órákat, szerettem az osztályomat. Valamint rengeteg dolgot tanultam és úgy gondolom, hogy nagyon sok mindent köszönhetek a mateknak mert megtanított például logikusan gondolkodni, átlátni az összefüggéseket, javult a problémamegoldó képességem. Úgyhogy egyáltalán nem bántam meg, hogy ezt a tagozatot választottam, viszont így utólag azt mondom, hogy egy másik tagozattal talán jobban jártam volna, mert végül nem “matekos”, reál irányba tanulok tovább (bár akkor még nem voltak konkrét terveim, nem tudhattam előre).


Szerintem gondold át, hogy mit szeretnél, érdekel-e a matek, ezt szeretnéd-e tanulni vagy inkább van valami más, ami jobban érdekelne. Valamint azt is érdemes átgondolnod, hogy konkrétan mi a problémád, mert csak akkor tudsz megoldást keresni, ha előbb ezt tisztázod magadban. Ha a matekot nem érted/túl gyors a tempó/nem érted a tanár magyarázatát stb., akkor egy másik

magántanár jó döntés lehet. Ha pedig csak a leblokkolás a gond vagy valami miatt nem tudsz koncentrálni, tehát inkább pszichés jellegű a gond, akkor lehetséges, hogy egy pszichológus segíthet.

2017. dec. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak rossz osztályt. Általánosban 7-8. osztályban imádtam a matekot és a fizikát. Most 11.-es matektagozatos vagyok. A gimit imádom,aranyosak és jók a tanárok,nagyszerű suli. De a matekot elég jól sikerült megutálnom,a fizikárol nem is beszélve. Jelenleg angol-töri szakos tanár szeretnék lenni. Na igen a reálos osztály “szégyene”. Viszont már nem akarok másik osztályba átmenni,mert ott másak a tanárok,közösség stb. Az osztály egész jó,igazából csak amiatt bánom,hogy nem azt tanulom emelt óraszámban ami a legjobban érdekel,bár van fakt és abból az egyik töri,a másik kötelező matek :-(
2017. dec. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!