Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Három nagyon rossz félévem...

Három nagyon rossz félévem volt. Nem bírtam az ideit már. Nem járok be órákra kb.2-3 hete. Nem is akarok zh-zni, sem vizsgázni. A tanulmányi előadónak szerintetek szóljak? Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Kb. 1,5 éve a rokonaim mondták, mennyire jó ez az egyetem (nem írok sulinevet), az elején nagyon tetszett, csak az 1. félévben kórházi kezelés miatt vidékre kellett költöznöm.


A második félévben túl sok kreditet vettem fel, kb. a felvett tárgyak 50%-a sikerült.. túl sok kredit volt. Lehet nem kellett volna annyit...


Ez a 3. félévem (volt) és már tökre reménytelennek tűnt... Kb. 2-3 hete nem járok be, van több kritikus tárgyam, amivel tisztában is voltam félév elején.

(Háromszori tárgyfelvétel engedélyezett). Ezzel tisztában voltam félév elején: ha nem sikerülnek, akkor vége a hallgatói jogviszonynak.

Megint sok kreditet vettem fel... és tökre reménytelen.

Elkezdtem melózni, (előtte is dolgoztam, de csak alkalmi)

és jobban is tetszik...


1,5 éve még tetszett a képzés, de kb. fél éve egyáltalán nem vágyom mesterdiplomára..

Mármint írtam egy szakdolgozatot, nekem ez elég.. valahogy másfél éve még akartam egy mesterdiplomát is, szülők / rokonok is mondták, hogy kell...

Magánéleti (és egyéb) okok miatt is ez változott...


Már nem vágyom rá. Sőt, annyira tanulni se akarok.

Kihagytam több zh-t is, vizsgázni se fogok (nem is bánom)


Szerintetek be kell, hogy menjek szólni a tanulmányi előadónak erről?

Vagy simán várjam meg a félév végét és akkor kész, vége? Nem lesz ebből ugye semmi bajom?

(nem veszek fel egy vizsgát se. Díjtartozásom nincs a neptun rendszerben. A képzés fizetős, de ezt ugye én buktam el... nem állami volt, egyik félév se. )


A szüleim nem tudnak róla (arról se hogy nemrég elkezdtem melózni) nem is akarok szólni nekik egy ideig...


Elsősorban az érdekelne, hogy az iskoában szóljak-e valakinek (tanulmányi előadó, akárki)

Barátaim ott nagyon nincsenek... nem is vágytam rá. Valahogy nem tartoztam oda.


Másodsorban, szerintetek a szüleimnek mikor szóljak erről?

(támogatnak-> albérlet) nem tudják, hogy elkezdtem melózni.. én akkor szólnék nekik, ha a melóban érzem, hogy sikeres vagyok, hogy ott vagyok már több ideje (pl. 1 hónapja 1,5 hónapja) és érzem hogy jó, hogy fix, hogy menni fog ez hosszútávon..

szerintetek?



2017. nov. 15. 01:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ha ilyen helyzetbe lennék, inkább szüneteltetném a tanulmányaimat egy időre, hogy utána újult erővel nekivághassak, aztán lesz ami lesz. Nekem is drasztikus lépést kellet ez évben véghez vinnem, és kénytelen voltam a szakmai tanulmányaimat felfüggeszteni, mert ráment volna az egészségem (sok stressz és bizonytalanság miatt...)Eközben elkezdtem még szeptemberben egy féléves képzést, amivel február végén végzek, aztán újult erővel fogom folytatni, amit elkezdtem csak önköltséges formában, mert az államilag támogatotton nem indul jelenleg az a bizonyos képzés, amit folytatni fogok. Ezek alapján dönts úgy, ahogy jónak látod.
2017. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Passziváltass
2018. jún. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!