Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy PPKE ják summa cum laude...

Egy PPKE ják summa cum laude vagy egy ELTE ájk cum laude diploma ér többet?

Figyelt kérdés
Azt mondják hogy az ELTE jogi kara direkt fölöslegesen szivatós és csak keveseknek sikerül a summa. A két fenti opció közül melyik néz ki jobban egy állásinterjún?

2017. dec. 23. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Egyelore meg az ELTE, de a Pazmany is kezdi feltornazni magat vegeredmenyben. En AJKn tanulok az elten, van volt pazmanyos ismerosom, es volt akit azert nem vettek fel x helyre (nem szeretnem leirni a hely nevet), mert nem elten kapta a diplomajat. Egy summa cum laude alapbol nagy szot jelent a jogikaron, legalabbis szerintem. A Pazmanyt besorolnam a top 4 iskolaba jogaszkepzes alapjan mondjuk.
2017. dec. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát úgy véli kedves első hozzászóló, hogy nagyobb súlya van egy cum laudénak az ELTÉről mint egy summa cum laudénak a pázmányról?
2017. dec. 23. 22:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy a summa cum laude (ha nézik) többet ér. Egy jogászképzés esetén tárgyi tudás tekintetében nincs életbevágó különbség egy rite és egy SCL között sem. Az, hogy valaki SCL-t kap, egy dologról árulkodik: kimondhatatlanul szorgalmas az illető, és képes tanulni. Én ceteris paribus inkább egy ilyen embert alkalmaznék, bár ez függ a munkakörtől is.


De ez inkább csak a racionális álláspont, sajnos még mindig vannak olyanok, akik elalélnak attól, ha meglátják azt, hogy ELTE. De hála az égnek egyre kevesebben.

2017. dec. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen szakról van szó, mert a jogi karon több szak is van (pl. jogász, politológus, igazgatásszervező stb.)
2017. dec. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alapból jobban tetszik a PPKE, én is oda fogok menni ősszel. Ismerőseim is inkább ezt ajánlották, nem az ELTE-t. Ha jogi karon végzel, fogsz munkát találni, ez biztos.
2017. dec. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo vagyok.

Kedves kerdezo igen sajnos igy gondolom , es a sajat iskolam ellen fogok beszelni most ezzel, de az ELTE jogaszkepzese nem mondhato az orszag legjobb kepzesenek, en mint jogaszhallgato alairom. Viszont latom ami megy, hogy az ELTE kepzesein vegzo hallgatok gyorsabban elkelnek , mivel itt szereztek a diplomajukat, volt aki summa cum laudeval, volt aki anelkul vegezte el de gyorsabban elkelt mint egy summa Pazmanyos vagy KREs akar. Nem tudok nyilatkozni a Pazmany kepzeserol, de a 2.valaszoloval teljesen egyetertek higy inkabb ha az itt felsoroltwk kozol kene valasztanom en is egy pazmanyost valasztanek SCLel, mivel tenyleg szorgalomrol arulkodik.

A kedves utolso valaszolonak aki meg most felvetelizik csak annyit mondok, hogy korantsem kapsz feltetlen munkat azert mert jogi karon vegeztel. a jogaszokbol dunat lehet rekeszteni, esetleg ha melle valaki megcsinal meg egy msct gyorsabban elkel, de maga az hogy valaki elvegezte a jogaszkepzest ma mar nem sokat jelent hidd el nekem :)

2017. dec. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%
Munkát biztos hogy fog találni, legfeljebb nem olyan munkakörben és főleg nem olyan fizetésért, amit elképzelt magának :)
2017. dec. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!