Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan telik egy nap a BME...

Hogyan telik egy nap a BME mérnökinfón?

Figyelt kérdés

Jelenleg oda húz a szívem, úgyhogy szívesen meghallgatnék néhány beszámolót, véleményt.

A lányokat hogyan kezelik arrafelé? Koli megéri?


L



2017. dec. 29. 16:00
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Nehéz, nagyon sokat kell tanulni. De ha megteszel mindent sikerülni fognak a tárgyak és elméletileg ki is fizetődik majd. Nem könnyebb / nehezebb lányként, ha érdekel ez a szak gyere bátran! :)
2017. dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
Szia, én most vagyok ott elsőéves és lány. Ha gondolod, írj nyugodtan. :)
2017. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
hűha mennyien irtatok, köszi. :) A helyzet az, hogy még 9. osztályba járok, csak kutakodom kicsit a dolgok után. Nekem ez a olyan álomszak, teljesen el tudom magam képzelni a BME-n. Ráhajtok a matekra és szerintem minden jól alakul majd. :)
2017. dec. 30. 20:17
 14/43 anonim ***** válasza:
0%
Valóban neked álom szak egy rémálom szak, de addig még sok víz lefolyik a Dunán. Tanulj minél jobban, abból baj nem lehet, az eszed meg majd megjön addigra.
2017. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
89%

Fejezd már be az óbégatást. Minek kell a saját sikertelenséged miatt elvenni más kedvét? :D Elismerem, ha valakinek nem jön be az élet önhibájából, de legalább másét ne keserítse, főleg ne olyan információk közlésével, amik használhatatlanná lettek torzítva. Van ismerősöm VIK-ről, kifaggattam már őket arról, mennyire kell félni a dolgoktól és mennyire kell belehalni. Semennyire, csak igyekezni kell és észnél lenni, legalábbis egy átlagos képességű, de szorgalmas diáknak. A többiek is itt az oldalon egybecsengően, kisebb eltérésekkel váltig állítják, hogy megy ez, ha az ember pörgeti... Nem kell a rizsa, sem a lebeszélés.


Illetve ha annyira rossz szerinted a szak, rendben, elfogadom. De akkor kíváncsi vagyok, te hogy néztél szembe a feladatokkal, mit tettél a sikereidért és mennyit töltöttél az anyag feldolgozásával. Majd ha kapok egy részletes hetirendet, napokra és órákra lebontva, hogy mivel töltötted az idődet és hova fordultál segítségért, azt mondom, használható, amit írsz. Így pedig... Nálunk is van pár bőgőmasina, aki anyázza az intézményt és pokolnak hívja a mi szakunkat is, pedig ez nem egy BME. Hát így a célegyenesben 3 év elteltével nagyon szeretném látni azt a poklot itt is...:) Eddig még nem találkoztunk. Szerintem a BME-n sem fogok ilyesmivel találkozni és senki más, aki nem csak mereszti a fenekét. Lehet, hogy kemény munka lesz, de nem kell ennyit hisztizni akkor sem. Főleg nem itt, GyK-n.

2017. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
56%
Annyi haszna van itt a gyk-n a vikről válaszokat olvasni, hogy az első félévben jól fogod érezni magad, mert sokkal könnyebb lesz mint gondoltad. Legalábbis ha van némi szorgalom benned.
2017. dec. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
14%

Minek mész a BME VIK-re?

A pokolt ne kívánd, mert nem lesz jó a vége. Majd rájössz, ha ide jársz, addig csak nyugi. AZt majd felteheted a te heti rendedet tanulságul a többieknek, sőt írj egy blogot, írd le mindennap mit és hogyan csináltál, hány órát mire fordítottál, azt majd akkor meglátod. Addig ne óbégass.

2018. jan. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
33%
Terveztem írni. Már csak azért is, hogy betömjem a lehetetlenező hisztigépek száját, meg azokét, akik szerint "egy nő mit keres itt".;) Nem a diszkrét matekot a nehéz nyálazni a meleg szobában, teli pocakkal, drága, hanem kapálni. Na, pontosan ezért is tanulok.
2018. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
12%

Édesem senki nem mondta, hogy ne tanuljál. Tanulni kell a maximumot kihozva.


A BME VIK egy önképzés, alacsony oktatási színvonal mellett. Ha a normális lenne az oktatás színvonala, ugyanennyi tanulással mindenki TDk-t írhatna, de nem tud írni, mert az alapokat kell tanulja magától. Magának kell elmagyarázza, megértse, levezesse a dolgokat. Ez a gond itt. Ha sikerül magadtól elsajátítani, akkor használhatatlan dolgokat fogsz tudni, ami 60%-ban soha nem fogsz használni és nincs is rá szükség. Arra nem tanít meg és nem tanulod meg, hogy kell a gyakorlatban alkalmazni a tanultakat, hogyan kell értelmezni a különböző helyzetekben. Tanulhatsz értelmetlenül, meg értelmesen is. A BME VIK-en értelmesen nem tudsz tanulni, csak mechanikusan. Ez a a pokol, mert gyötrődsz a tanuláson, még egy jobb helyen élvezettel fogsz tanulni, de nem a BME VIK-en. Édesem, ha ezt poklot akarod, akkor gyere szeretettel várlak, puszi.

2018. jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
73%
Ha annyira pokol, hagyd ott.:D
2018. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!