Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan telik egy nap a BME...

Hogyan telik egy nap a BME mérnökinfón?

Figyelt kérdés

Jelenleg oda húz a szívem, úgyhogy szívesen meghallgatnék néhány beszámolót, véleményt.

A lányokat hogyan kezelik arrafelé? Koli megéri?


L



2017. dec. 29. 16:00
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
71%

Azt egy szóval sem mondtam, hogy előny az, hogy bejelölnek - sőt, boldogabb is lennék nélküle. Nem szoktam visszajelölni azokat, akiket nem ismerek, de így simán előfordul hogy véletlenül azokat sem, akik valóban ismerősök.

Lehet, hogy az OE gyakorlatiasabb oktatást ad, erről én is hallottam már - de nyilván személyes tapasztalatom nincsen benne. Mindenesetre szerintem számos előnye van a BME-nek, több tárgyból is nagyon jó előadóink voltak (nyilván vannak azért kivételek). A tematika is tetszik, főleg a programozást tekintve. Az OE-n ha jól tudom 2 vagy 3 félévig csak C# van, ráadásul egy félév alatt mi magasabb szinte is jutottunk el. De az biztos, hogy mindkét egyetemről kerülnek ki jó programozók, és ott is vannak kiváló oktatók. Mindenesetre meg vagyok a választásommal elégedve.

Köszönöm az érdeklődést a vizsgáimmal kapcsolatban, még egy van hátra holnap. Legrosszabb esetben 4,73, legjobb esetben 5,13 lesz az átlagom, tegnap esete kiszámoltam. Kicsit meg is lepődtem rajta, ennyire nem számítottam.

Sok sikert neked/nektek is a vizsgákhoz meg a félévzáráshoz!

2018. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

hali.


Utolsó évembe vagyok, már csak a szakdoga és 1-2 szaktárgy van hátra.


Kezdjük sorjában.


Napi élet? Fogalmam nincs. Csak arra mentem be ami kötelező. Előadásoknak soha nem láttam értelmét. Szinte minden tárgyat lehet hozni kettesre ha a gyakorlati részét megérted. Volt olyan, hogy zh/vizsgán láttam meg az előadót először. Inkább olyan dolgokat tanultam szabadidőmbe, aminek van haszna és értelme, mert valljuk be, itt az egyetemen 90%-ban nem ilyet fogsz látni. 3as körüli átlagot hoztam itteni karrierem során. Szabadidős tanulmányaim eredménye a mostani munkahelyem is, szóval az előadás helyetti jobb dolgok tanulása számomra nagyon is megérte.


Nehéz-e? Nem annyira, de kell hozzá vér és verejték. Én a régi tanrendbe kezdtem, amikor még volt mérés laboratórium is és a tárgyak követelményei sokkal húzosabbak voltak, most már ezeken lényegesen könnyítettek, de azért még mindig nem az a kategória hogy átnézem előző este és megvan. Adatb, grafika és szofttech gondoskodik róla. Én is csúsztam 1-2 évet, de csak a lustaságom miatt. Amikor odateszem magam akkor teljesítek mindent.


Mizu a lányokkal? Van 3 lány ismerősöm is az egyetemen, ebből 2 most végzett. Negatívumról még nem hallottam, de pozitívumról annál inkább. Egy lánynak sokkal szivesebben segítenek bármiben. pl vizsgán gyakorlatvezető engedékenyebb, vagy könnyen tudsz találni olyat aki segít vagy akár meg is írja a házidat helyetted. Nem feltételezem azt hogy szükséged lenne ilyen segítségre, csak láttam ezekre mind példát.


Ha van egyéb kérdésed nyugodtan írj.

2018. jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%

Gratulálok a jó eredményedhez! Majd írd meg hányas lett az utolsó vizsgád.

És melyik tárgyat esetleg tárgyakat vettél fel a kötelezőkön kívül?

(Mondjuk egy-két könnyű tárggyal lehet javítani az ösztöndíj indexen, ami elég laza szabadon választhatóak, de jók a több ösztöndíjhoz és a kolesz felvételihez, már aki koleszos.)

2018. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
0%

Annyi pozitívul van a lányoknál még, ha indulsz a HK választáson a sok fiú akkor is megválaszt, ha csak akkor lát először, tehát biztos befutó leszel lányként. :)


A BME VIK mérnökinfója csupán annak a 15%-nak, való aki egyenesben végzi el, akkor ha megy tovább a BME-n mesterre is. De ez a 15% bármelyik egyetem bármelyik karán profi lenne, sőt lehet máshol még jobb lenne, sajnos ez nem fog kiderülni soha. Különben csak szívás, de ha van akit ez boldogít...

2018. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%
Írjál már le egy-két jó előadót, hogy tudják a többiek kinél vegyék fel a tárgyat. (Legalább a monogramjukat írd le, meg a tárgyat. Mert kíváncsi lennék rá nagyon.)
2018. jan. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Első felévben nem mi vesszük fel a tárgyakat, hanem felveszik helyettünk... De tessék:

Analízis - Tasnádi Tamás, Kroó András

Prog1 - Czirkos Zoltán, Pohl László

Bsz1 - Wiener Gábor, Szeszlér Dávid

Digit - Fehér Béla, Benesóczky Zoltán

Fizika 1 - Papp Zsolt, Kornis János

Mérnök leszek - Hercegfi Károly


Bocsi, hogy én válaszoltam.

2018. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
0%

A felsoroltak között van 4 jó oktató, amiből 3 kiemelkedően jó.


De az előző kolleginának lehet mások voltak az oktatói.


Csak akkor veszik fel a gólyáknak a tárgyakat, ha a megadott határidőig bejelentkeznek a Neptunban, egyébként te is tudod változtatni reg héten a csoportjaidat, illetve tudsz még felvenni további tárgyat. És mivel beosztanak, ezért szerencse kérdése is, hogy milyen oktatóhoz, gyakvezérhez osztanak be, mert elég változó a minőség, sajnos.

2018. jan. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Mások nem lehettek az oktatói, mert a most felvett embereket csak ők tanították. (Ha az előadásokat nézzük csak persze.) Mindenből két előadás volt, és azt tudom biztosan pl. hogy a bsz és a prog az párhuzamosan ment, szóval lehetett választani, hogy kihez mész. A gyakvezekhez és a labvezekhez kellett persze szerencse is, de ha jól tudom az első két héten lehetett váltani. De ezt már nem tudom pontosan, hogy hogy volt.


Nem találkoztam olyannal, aki a Bevfizen és a Bevmaton kívül bármit is felvett volna pluszba már azok közül, akik ténylegesen most kezdtek, és nem re-gólyák vagy más szakról átjövők voltak. Persze lehetett, aki felvett, de azért az emberek nagy többsége tuti, hogy nem. Ettől függetlenül én ismerek sok embert, akinek bőven 4,0 felett lesz az átlaga.

2018. jan. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Köszönöm, az utolsó vizsgám 4-es lett. A bevezető tárgyak közül egyiket sem vettem fel, nem éreztem szükségesnek, plusz elég sok időt el is vett volna a délutánjaimból/estéimből. Kettő másik tárgyat igen, ebből az egyik későbbi kötelező (Üzleti jog), a másik egy "ingyenkredit" tárgy (Konfliktuskezelés). Következő félévben hasonló megfontolásból a Minőségmenedzsmentet szeretném felvenni, meg valami könnyű GTK-s kötvált, pl Kommunikáció vagy Ergonómia.

Valaki kérdezte a jó előadókat. Az igaz, hogy előre felveszik neked az előadásokat, de Fizikán kívül sehol nincs katalógus, szóval nyugodtan járhatsz a másik "csoport" előadásaira is.

A jó előadók:

Programozás alapjai 1 - Czirkos

Analízis 1 - Tasnádi

Bevezetés a számításelméletbe - Szeszlér és Wiener is jó

Digit - egyik rosszabb, mint a másik

Fizika - szintén

2018. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%
A nehezén még nem vagy túl, sőt az első félév csak bemelegítés. A java még csak most jön, bár maga a Java nem lesz nehéz, de a többi kifoghat rajtad. A BME - VIK-en 4 félév állandó stressz, belefásulás. Ha már elkezdted szurkolok, de aki még nem kezdte el, ők még hozhatnak racionálisabb döntést is a BME - VIK-nél.
2018. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!