Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan telik egy nap a BME...

Hogyan telik egy nap a BME mérnökinfón?

Figyelt kérdés

Jelenleg oda húz a szívem, úgyhogy szívesen meghallgatnék néhány beszámolót, véleményt.

A lányokat hogyan kezelik arrafelé? Koli megéri?


L



2017. dec. 29. 16:00
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%

Sokan itt hagyják, a hallgatók több, mint 50%-a itt hagyja, nem kap diplomát, további 30% 5-6 év alatt szerzi meg a a BSc.

Ha te is idejössz, nem hagyom itt, egy ilyen hősnővel szeretnék találkozni, ha majd elakadsz szóljál és segítek, de csak neked, mert egy hős(nő) vagy.

Puszi.

2018. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
77%
Ez egy idióta :'D
2018. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
56%
Annyira jók ezek a válaszok. Kis felüdülés a bsz mellett. :'D
2018. jan. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Mi folyik itt? :D Maximum az említett korepetálásod után szólíts majd édesemnek, köszi! :)))


Ha ennyire szar a szak, miért járnak oda ennyien?

2018. jan. 7. 12:48
 25/43 anonim ***** válasza:
0%

"Miért járnak annyian oda"?


Több millió légy szerint a szar jó. Ennyien már nem tévedhetnek, ugye?


Azért járnak ide sokan, mert felemelték a felveteli létszámot 720 főre a mérnökinformatikán. Beindult a heringképzés. Csak a BME VIK-en tanul a mérnökinformatikusoknak a fele az országban, csak mint hallgató, szinte.

Nem tanulnak itt a gyakorin a válaszokból, hogy kritikán aluli hely a BME VIK, és a saját bőrükön szeretnék megtapasztalni ezt, ezért felvételizik ide vagy 1400 hallgató, aztán az első félévben a felvettek kb a fele meg is bánja, hogy ide jelentkezett.


Csak az a baj, hogy noha sokan járnak ide, ami egyáltalán nem mond semmit, de csak 15% hallgató végzi is el egyenesben, azaz 3,5 év alatt. A további 30-35% 5-6 év alatt, akik már emiatt hátrányba lesznek egy OE NIK-es vagy egy PE MIK-es hallgatóval szemben, akik egyenesben végzik el.

2018. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
82%

Ember, nem tűnik fel, hogy csak te rinyálsz? :D Hogy senki sem picsog, csak te? Pedig ha annyian megutálnátok, meg kibuknátok, akkor több ember járna ide sírni...


Mellesleg, még soha, egyetlen egyszer bizonyítottad azokat a bukási arányokat, amelyekkel dobálózol folyton

2018. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
0%
Olvasd el a #3-as hsz-t, ha nekem nem hiszel. Vannak többen itt a gyakorin akik leírták, hogy el vannak keseredve a BME VIK-en, hogy hiába tanulnak nem sikerül a félévük, hogy az egész egy cumi. Ha rákeresel itt a gyakorin, akkor fogsz találni több kollégát, aki elmondta, hogy a mérnökinfó a BME VIK-en egy nagy szívás. A számokat nem kell bizonygatni, mert így van. Ha nem hiszed kérdezd meg az oktatási dékánhelyettest vagy menjél el egy szülői tájékoztatóra, amit a gólyák szüleinek tart a kar vezetése a beiratkozás előtt, augusztus végén, amire bárki elmehet. Azt ott meggyőződhetsz a számokról, meg a matek 0. zh sikeres teljesítésének és a fizika felmérő sikeres teljesítésének arányairól is, amit a gólyákkal iratnak.
2018. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Én a BME-re járok és lány vagyok. Igaz, még csak az 1. félévemet csináltam meg, de hátha hasznos lesz amit írok.

Nekem nagyon tetszik idáig a szak, ne hagyd, hogy a rémhírek elbátorítsanak. Ami viszont igaz, hogy ahhoz hogy simán menjen, szükségesek a jó alapok - főleg matekból. Én emelt matek és fizika érettségivel jöttem ide, programozni szinte egyáltalán nem is tudtam. Persze, sokat kell tanulni - vagyis inkább gyakorolni, de egy "rendes" egyetemen szerintem ez alapvető. Viszont nem haltam bele a tanulásba, nem 2 órát aludtam esténként, mégis 4,5 körül lesz az átlagom. Bár az tény, hogy a szociális életem kicsit bánta a jó jegyeket és az elég alvást.:) A három közül tényleg csak kettőt választhatsz, ha idejössz.

Azzal kapcsolatban, hogy lányoknak mennyire éri meg... Őszintén arányaiban sokkal kevesebb lány bukik ki. Valószínűleg azért, mert ha már valaki lányként egy ilyen szakot választ akkor tényleg elhivatott és komolyan veszi. Bánásmódban semmi különöset nem vettem észre, az egyetlen változás, hogy naponta 10 olyan VIK-es srác jelöl be ismerősnek, akikről azt se tudom kicsodák.:D

2018. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a hallgatók 5%-a lány ezért arányaiban nem sok bukhat ki.

15%-a elvégzi egyenesben. Aki benne van ebben a 15%-ban annak nem olyan nagy baj, hogy a BME VIK-re jár. De ha az előbbi hozzászóló az OE-ra vagy a PE-re jelentkezett volna gyakorlatiasabb tudásra tett volna szert, ugyanennyi tanulás mellett. Kár szivatnia magát az embernek ha nem muszáj és teljesen felesleges.

Ez az elönyőd, hogy bejelölnek naponta 10-en fészen másik egyetemen is meg lesz, ezért nem érdemes a VIK-re jönnöd mérnökinformatikusnak.


Várjuk még ki ezt az egy hónapot, hogy hány vizsgád fog sikerülni és mennyi nem, és hány kredited lesz és mennyi nem.


Majd január végén írd ide az eredményeidet, kíváncsian várom az elöző kolleginától.

2018. jan. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem már végzett a csaj, simán le lehet tudni ennyi idő alatt is egy vizsgaidőszakot ;)
2018. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!