Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A veszprémi Pannon egyetemről...

A veszprémi Pannon egyetemről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Érdekelne az egyetem színvonala és a GTK-án az oktatás. Igazából minden ami ott van

2018. jan. 2. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A PE mérnök infóját végeztem ott: amit az egyetemen tanítanak, nagyon kevés ahhoz, ha amit a szakma elvár. A diploma bírálati lapomon ott volt, hogy ha csak annyit tudok, amennyit az egyetemen oktattak, az még nem ok a 2-es szint eléréséhez. Ha kiemelkedően, piaci előnyhöz juttatom Magyarországot a diplomámmal, akkor jár érte egy 4es. Ez azért egy önkritika az egyetemről magáról: nem tartja elegendőnek az informatikai tudását maga az egyetem sem.


Emellett olyan tárgyakkal szívatják a társaságot, ami nem kell semmilyen informatikai álláshoz ma Európában. Magyarul: nem éppen az a célja az oktatásnak ott, hogy piacképes tudást adjon, hanem az, hogy megmutassa: képes vagy sok értelmetlen dolgot megtanulni. Tárgyak kevesebb, mint 10%ának volt értelme és haszna. És az órák inkább elvették az időt a tanulástól, mintsem hasznosak lettek volna.

Az informatika oktatási színvonalról még annyit, hogy azt sem tudta a programozás tanár, mi az a verzió kezelés. A képfeldolgozás tanár több programozási ismeretet tanított, mint a Prog I-II. tanárok. Az architektúra tanár leggyakoribb mondása az volt "Az én időmben még jegyzet sem volt, örüljetek, hogy egyszer elmondok valamit, nem fogok sem jegyzetet adni, sem megismételni semmit". - Na ilyen hozzáállással szerinted jövőt akart építeni, vagy a saját lelki sérelmeit akarta azokon megtorolni, akik több eséllyel indultak az életnek?


A végén a diploma csak egy papír, ami ahhoz kell, hogy felvegyenek munkába, mert még mindig kevesen nézik a tudást, több álláshoz csak a papír kell.


Hiába magam alatt vágom azzal a fát, hogy ezt elmondom, de ha újrakezdhetném, nem erre az egyetemre jelentkeznék. A piaci megítélése is gyengébb, mint egy ELTE, vagy BME papírnak.

Egy valami VOLT jó, de már ez is megváltozott az ottani ismerősök beszámolói alapján: a "triviális", azaz a hallgatók által hallgatóknak szervezett, ingyenes tanulói csoportok. Voltak diákok, akik munka mellett visszajártak oktatni és sokkal többet tudtak átadni tudásban 2-3 óra alatt, mint a tanár egy fél év alatt!! (ez most előny, vagy hátrány, nem tudom eldönteni, de segítségükkel könnyebb volt az élet! Robi).



GTK más, még infós szemmel is.

A projekt menedzsment tárgyat kifejezetten olyan, amit nem szívesen hagytam volna ki (infósként sem). Az általános menedzsmentet is lehet jól oktatni, de Gaál nem éppen arról volt híres, hogy tanítani szeretett, inkább előadni valamit aztán buktatni. Amikor én végeztem, voltak már más tanárok, akik mellett valóban lehetett tanulni és az ő segítségükkel át tudtam menni még egy Gaálos vizsgán is. Hiába én inkább a "megértem és tudom alkalmazni" és nem a "fenekemen ülök és értelmetlenül megtanulnom" típus voltam, nekem kellett, hogy értelmesen elmagyarázza valaki azt, amit nem értettem meg a könyvből. A vezetés-szervezés szervezés része ironikus: gyakran nem tudtak saját maguknak vizsgaidőszakra termet szervezni.


De egy GTK-n végzett ember megint mást mondana a GTK-ról.

2018. jan. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát elég "hullámzó" az oktatás színvonala. Vannak nagyon jó tanárok, akik nagyon jól magyaráznak, de vannak olyanok akikről hiába tudom, hogy mindenféle díjakat kaptak, kutatnak, vagyis elméletben nagyon értenek a szakmájukhoz mégis képtelenek ezt alapszakosoknak érthetően továbbadni. Meg sajnos vannak a PhD-sok akik tartanak gyakorlatokat, köztük aztán van mindenféle.


Tárgyak kapcsán kicsit változtak a dolgok, idéntől eléggé más az elsőévesek órarendje, logikusabbak az egymásra épülések. Eddig simán fel lehetett venni olyan tárgyat ami nagyrészt más órák anyagára épül, de volt aminek előfeltétele volt valami másik tárgy, majd a 2 tárgynak köze se volt egymáshoz. Ahogy néztem ez most jobb lett, remélhetőleg ez azért javít a színvonalon meg a bukási arányokon. Az egyetlen hátránya, hogy szerintem nagyobb az esély így csúszni.


Ált.ment szokták szapulni, de ahogy észrevettem próbálnak javítani. Főleg a vizsgák voltak szívatósak, de tavaly amin voltam már nem volt vészes, egyértelműbb volt milyen részeket kérnek számon a szokásos "itt van 2 könyv meg egy csomó videó amit tanulj meg, aztán lesz ami lesz" helyett. GTK másik mumusa a számvitel, annál is variálnak már pár éve a ZH kapcsán. Túl sokan buktak meg, majd olyan könnyű lett hogy a többség átment, de így meg a vizsgán buktak túl sokan :D Ha szerencséd van mire ezek aktuálisak lesznek neked kitalálnak egy korrekt vizsgáztatást.


Szervezés időnként tényleg katasztrófa, első héten jönnek gyakran rá, hogy pl. 70 ember 60 fős terembe nem fér el. Lehet már arra alapoznak, hogy sokan be se járnak :D Viszont ez miatt az elején folyton megy a kavarás a termekkel. ZH esetén ugyanez, van hogy előtte este írnak, hogy hova is kell menni.


Moodlen sok tárgyhoz van segítő anyag, diasorokat sokan feltöltik. Szerencsére elég segítőkészek a tanárok, vannak akik tartanak külön gyakorló, felkészítő órákat is akár. Szoktak adni gyakorló feladatsorokat, aki azokat megcsinálja kijavítják nekik, vannak akik bent maradnak szünetben is megbeszélni a hibákat. Ennyiből szerencsés, hogy ez egy kisebb egyetem, kevesebb hallgatóval, jut idejük ilyen dolgokra. A hátránya, hogy nem egy nagyon ismert egyetem és habár nem mondanám rossznak az oktatás színvonalát, elég egyértelmű, hogy volna hova fejlődni. Akik ismerőseim végeztek itt el tudtak helyezkedni a szakmájukban, vannak akik helyben, de ismerek olyanokat is a fővárosba vagy külföldre mentek dolgozni inkább. Ng, gazdmen, psz szakosak, a többi szakról nincsenek ismerőseim, azokról nem tudok sokat írni.


Melyik szak érdekelne, meg mi az amit konkrétabban szeretnél tudni? Mert már csak olyanok jutnak eszembe, hogy a büfé drága, de a környéken van kisbolt, pékség. Az alagsori előadók kényelmetlenek, viszont a földszinten a szemináriumi termekbe szívesen megyek órára. Az emeleti PC termekben a gépeket le kéne cserélni, mert folyton lefagynak. Nem tudom ezek mennyire hasznos infók. :D

2018. jan. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!