Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg olyan rossz tanárnak...

Tényleg olyan rossz tanárnak tanulni és tényleg olyan pocsék a tanárképzés?

Figyelt kérdés

Gondolkozom rajta, hogy tanár legyek, de eddig csak lebeszéltek róla.


történelem-könyvtáros tanárira gondoltam. (tudom, de ez érdekel)


Mi a véleményetek, tapasztalataitok?



2018. jan. 4. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Tök mindegy hogy rossz-e az esetedben, mert munkát úgysem fogsz ezzel a végzettséggel kapni.
2018. jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanárként ne kapna munkát? Történelem tanár is jó választás szerintem, és az iskolákban is vannak könyvtárak, szóval van rá igény. Azt nem tudom, hogy hol milyen a tanárképzés, amúgyis egyetemfüggô. Max a fizetés miatt szokták leszólni inkább.
2018. jan. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez az álmod, vágj bele! Engem is próbáltak róla lebeszélni, és láss csodát, másodéves magyar-töri osztatlan tanárszakos hallgató vagyok Miskolcon. Én nagyon szeretem, igaz nem egyszerű egyszerre 3 szakot tanulni, de minden megoldható. :)
2018. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
79%

Nem egyszerű a tanárképzés rendszere jelenleg, de nem lehetetlen átverekedned magad rajta.

Jelenleg Magyarországon osztatlan tanárképzésre tudsz felvételizni. Ez azt is jelenti, hogy ugyan olyan súlya van mindkét tárgyadnak (azaz nincs major vs. minor szakod) plusz ehhez jönnek hozzá a pedagógia órák, illetve nincs alap és mesterképzés, hanem egy felvételivel végigtolod az egyetemet.


A történelem szak nem egyszerű, de ha szereted, és elhivatott vagy,akkor nem lehetetlen teljesíteni.

Szerintem ha igazán szeretnél tanítani, ne félj tanárira jelentkezni. Nem lesz egyszerű, (semmi sem az) de megéri.

Viszont, ha azért mennél, mert nem tudod mit kezdj magaddal, és "a tanári majd jó lesz valamire" alapon választanád, akkor én a töri BA-t ajánlom inkább.


(Egy ELTE-s történelem-földrajz tanárszakos hallgató)

2018. jan. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Ilyen szakkal 0esélyed nem lesz az életben és éhen is halsz. Legalá0bb adj magadbak esélyt, hogy más szakmába vágj ha ez nem jön be! Hagyd ezt a hülyeséget hogy kövesd az álmaid mert annak csak annyi eredménye lesz hogy utálni fogod magad hogy kis átgondolatlan fiatalkori döntésed miatt szívsz egész életedben. Nagyon rosszak a gyerekek. Mindenféle iskolában tanítottam már. Nagyon kevés a fizetés, és ez sosem lesz másképp. Végezz legalább valami nyelvszakot a könyvtáros helyett hogy ha akarsz, tudj menekülni mert úgysem tudlak lebeszélni ha nagyon ezt akarod.. Sajnos az én anyámék is így voltak vele. De legalább én angol- töris vagyok . Épp agyalok azon hogy elmegyek egy multihoz mert kikészülök idegileg lassan totálisan. A tanári kar egészségi állapotáról nem akarsz tudni.... Ja és ilyenkor azt szokták mondani hogy "nem csak sz@r iskolák vannak". Ez igaz! De az esélyed hogy egy elitiskolába kerülsz az elég kicsi. JA és hiába, ott azért kell nyalni a gyermek popóját mert a szülő számon kér. Mai oktatási rendszerben nem jöhetsz ki jól. Menekülj amíg tudsz én azt mondom. 3év alapképzés és 2,5 év mesterképzés és jó pár ledolgozott év és összetört álom vágy majd csak remény után.... Szeretettel írtam, nem azért hogy okoskodjak.
2018. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A tanárképzés nagyon könnyű, és biztosan fogsz találni munkát, de a fizetés elég siralmas. Mérlegelj.
2018. febr. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!