Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem Bánki Donát...

Óbudai Egyetem Bánki Donát kar, gépészmérnök szak vélemény?

Figyelt kérdés
Estleg aki oda jár vagy valahonnan van tapasztalata, mi a vélemény erről a szakról ill egyetemrő? Most kezdtem SZE járműmérnökin az egyetemet de át szeretnék menni pestre (nem azért mert nem megy), Bme es Obudai között vacilálok, Bme-ről viszont sok helyről azt hallottam hogy szivatós,nagyon elméleties és nem kifizetődő. Illetve félévkor van esély hogy átvegyenek és a tantárgyaimat elfogadják?

2018. jan. 4. 18:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Az Óbudai Egyetemről nincs konkrét infóm, úgy tudom kevesebb az elmélet. A sok tanulásról annyit, hogy azért nem szeptembertől januárig megy a vakulásig tanulás. Nem igen volt olyan hetem, hogy ne tudtam volna elmenni bulizni, főleg az elején :D. De ha zh jön azt nem szabad ellazázni. Ha jó fejed van, egy csomó tárgyat megérthetsz (matek, dinamika, áramlástan...). Persze vannak tanulós tárgyak (anyagszerkezettan) és a rajzos/tervezős házik elég időrablók (órákat el lehet piszmogni egy A3-as rajzzal).
2018. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igen műszaki ábrázolásom már volt is ebben a félévben és tapasztaltam hogy idő rabló de azt azert viszonylag szerettem csinalni bar sokszor az ejszakaba nyult :D koszi szepen a valaszt! Es esetleg azt nem tudod hogy ha valaki masik egyetemrol megy at akkor a targyait elfogadjak?
2018. jan. 7. 12:44
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyanról nem nagyon tudok, aki más egyetemről jött volna a BME re, inkább fordítva szokott történni. Alsóbb éveken, amikor még nincsenek annyira speciális tárgyak, szerintem elfogadják. Matek, mechanika, fizika, géprajz, ezek gondolom mindenhol hasonlóak.
2018. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igen forditva tudom, SZE-re is jottek at jo paran. Igen, en is erre gondolok h hasonloak a targyak csak nem tudom h megelegednek-e azzal a "szintel" amin teljesitenunk kelltt
2018. jan. 8. 20:43
 15/17 anonim ***** válasza:
BME-n tárgyat nem nagyon fognak szerintem sajnos elfogadni. De legtisztább ha írsz valami tanulmányi osztálynak.
2018. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Esetleg Obudai elerhetoseget tudnatok ajanlani? mert mar irt ketszer is regebben de arra nem kaptam valaszt.
2018. jan. 12. 23:06
 17/17 anonim ***** válasza:

Én az Óbudai Egyetemre jártam gépész szakon. Szerintem jó szak, én szerettem. A kari élet király, az oktatók nem beképzeltek, persze vannak rosszabb tanárok, de nagyon részük nagyon segítőkész és profi.


Az egyetem beletett energiával hozható, marad idő mellette másra is. Három szakirány van: A CAD-CAM-CNC, a géptervező és a járműtechnika.


A CAD-CAM-CNC a legnehezebb, de az nagyon kerestt manapság. A géptervező nagyon színvonalas, és korszerű. A járműtechnika kevésbé korszerű, az a legkönnyebb, de az is jó szerintem, én arra jártam.


Munkája mindenkinek lett vele, elég jó fizukkal. Nem tudnék munkanélküli embert említeni ezzel a diplomával.


Aki MSC-re akart menni a BME-re, annak is megvolt minden lehetősége, habár a legtöbben nem akartak, hanem inkább dolgozni mentek el, olyan jó állásokat kaptak.


Nagyon gyakorlatorientált és hallgatóbarát, nem raknak direkt keresztbe az embernek. A BME elméleti, az OE inkább gyakorlati.

2022. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!