Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A germanisztika szak mennyire...

A germanisztika szak mennyire húzós?

Figyelt kérdés

Németül folynak az órák, emiatt kicsit félek, hogy le fogok maradni.

Milyen szintű tudás kell a szakhoz?

Milyenek az órák?

A nyelvtan tényleg ennyire nehéz?

Sokat kell olvasni?

Elsősorban a Károli érdekelne. :)


2018. jan. 4. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Üdv!


Itt egy Károlis germanisztikás. Nem kell félned az óráktól. Normálisak a tanárok és azt várják vissza, amit leadnak. Igazából B2-vel kerültünk be, de onnan csak felfele kell mászni a C1-ig. De azért azt tedd hozzá, hogy nem itt fogod a nyelvet megtanulni. A kérdésedre válaszolva, igen sokat kell olvasni. Ha érdekelne még valami, írj nyugodtan. :)

2018. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ELTE germanisztikán végeztem. Szerintem könnyű volt.


Legalább B2-es némettudás a beugró, és az elég is ahhoz, hogy boldogulj. Utolsó év végén van egy C1-es nyelvi teszt. (Nem elsősorban a német nyelvfejlesztésre mennek rá a képzés alatt, de mivel egyetemi szinten német nyelven tanulsz , ezért simán ragad rád annyi, hogy a képzés végére külön tanulás nélkül eljuss B2-ről C1-re, tehát nem kell félni.)


A kötelező olvasmányokat kb. annyira vették komolyan mint gimiben. :D Szóval elég ha elolvasod wikipédián a tartalmat és órán tudsz beszélgetni róla németül és ezt leírod egy beadandó formájában. Persze a többség ennek ellenére is elolvasta a legtöbb kötelezőt, de a lusták is kaptak diplomát. (Mint pl. én. :)) Bár ez számodra irreleváns, mert nem tudom, hogy mi lesz a Károlin.


Az a lényeg, hogy nem nehéz. Mielőtt elkezdtem volna, a legtöbb embertől azt hallottam, hogy milyen nehéz, meg gyilkos szak. Ez hülyeség. Nem egy BME-ről meg egy orvosiról beszélünk.

2018. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!