Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A germanisztika szakon mennyir...

A germanisztika szakon mennyire mennek rá a német irodalomra?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom, hogy az ELTE-re mennék továbbtanulni germanisztikára, utána pedig fordítói képzésen vennék részt. A probléma, hogy sem a felvi.hu-n, sem az ELTE oldalán nem találtam túl sok mindent arról, hogy pontosan milyen órákból áll a képzés. Azt tudom, hogy nyilván nyelvi órák lesznek + hogy a germanisztika foglalkozik a német irodalommal, de fogalmam sincs, hogy mennyire mélyrehatóan megy bele. Valaki, aki esetleg erre jár, tudna egy kis felvilágosítást adni? Előre is köszönöm :)

2016. nov. 5. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mivel van külön irodalomtudomány, így elég szépen. Német költők versei, ezek elemzése, akárcsak magyar órán.
2016. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Azért azt tegyük hozzá, hogyha németre mész, alap dolog az emelt német.

Én romanisztikás vagyok nem nagyon különbözik. Megnyugtatlak konkrétan minfen óra németül fog folyni..:D (nem tudom a germán tanszéken van e tanár aki nem tud magyarul.)

Rámennek erősen a dolgokra.

A fordító tolmács nem rossz dolog különben, de 2 nyelvet kell megjelölj, és ha te germanisztikára mész nyílván németből lesz felsőfokúd. Javítsatok ki ha tévedek de ha én jól emlékszem ha a német az 1.választott nyelved az mellé holland,francia,kínai etc nyelveket vehetsz fel. Nézz utánna majd alaposan!

Az elte btk oldalán pedig le tudod tölteni a BA képzések fül alatt a tanegységlistát, ahol megnézheted mik lesznek az óráid, és keresgess a minorok közt is hogy mi lenne ami érdekel. Addig jó átgondolni míg van időd. :)

2016. nov. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Amelyik óra nem németül, az csak azért, mert más szakosok is vannak és nem alapozó tárgy. :D

2016. nov. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szokott lenni belőle előadás, na meg hozzá szeminárium

(legalább négy félév)

2016. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

2. kommentelő, a felsőfokú nyelvvizsgára gondolsz? Csak mert gimiben nyelvi osztályba járok és az meglesz, mire egyetemre megyek. De egyébként is a német áll az első helyen nálam. Viszont most az angol a második, amit egyetemen is tanulnék tovább, de akkor ezek szerint erre nem lesz lehetőségem ezen a szakon, hanem egy teljesen újat kell választanom? Megnéztem a tanegységlistát, amit ajánlottál, egyelőre nem tanulmányoztam végig, viszont úgy tűnik hasznos információk lesznek benne, csak erről a másik nyelves dologról nem láttam semmit, de lehet csak átsiklottam felette...

2016. nov. 7. 19:57
 6/14 A kérdező kommentje:

Most olvasom, hogy 10 kredit értékben lehet szabadon választott tantárgyam. Ez jelentheti akkor az angoltanulást?

Az a helyzet, hogy szűk családi körben én leszek az első egyetemista, ezért senkinek sincs fogalma róla, hogy pontosan hogyan is zajlik az oktatás és a szakok választása, az iskolában pedig eddig csak 1-2 szóval beszéltek róla és amit így hallottam, az eléggé zavaros, szóval lehet oltári nagy hülyeséget gondolok erről a 10 kreditről :D

2016. nov. 7. 20:04
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát nagyobb nyelvekbél követelmény sajnos a nyelvtudás mint angol német , újlatin nyelvek. ELTE-n ami nem bemenetelis nyelv azok a szláv nyelvek az orosz kivételével, a skandináv és a keleti nyelvek . A szabadon választhatóra felvehetnéd az angolt, de annak nem éppen van sok értelme, mivel az előadások angolul vannak és a vizsgád is úgy lesz. 2.nyelvként a minort értettem, ugye a germanisztika alap 120 kredit a minor (2.szak) 50 (vagy felveszed a germanisztika specializálót) illetve 10 szabad krefit. Ezt arra és úgy használod el amire szeretnéd valójába :D Nem arra gondoltam ugye kötelező a német emelt érettségi, nem nyelvvizsga . A 3 év után benne lesz a diplomádban hogy német- .... alapszakos bölcsész. A német a tanegység által illetve megkeresem neked majd a dokumentumot azt jelenti hogy C1 típusu nyelvvizsgának felel meg , viszint rengetef mindent megtanulsz. Kultúrföldrajz stb. :) Ha van ertől konkrét kérdés, hogy az ELTEn mi zajlik írj nyugodtan hátha tudok segíteni. Ha mindenképpen nyelvet akarsz én a svédet ajánlom. Én is azt vettem fel, és mivel az alapszakosokkal vagyunk együtt ugyanazt a szintet fogjuk megütni mint ők tehát C1 nyrlvvizsga simán megvan viszont nagyon sokat kell rá készülni, kemény, hajtani kell de megéri. Szeptember óta tanulom és néha úgy érzem jobban tudom, mint az olaszt :D
2016. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy svéd, finn és ezekhez hasonló nyelvet nem vagyok biztos benne, hogy szívesen tanulnék :/ Ezt a fordítós dolgot úgy gondoltam, hogy könyveket, feliratokat fordítanék, nem szerződéseket, meg ehhez hasonlókat, szóval a német és az angol lenne a célszerű. Az északi nyelveket úgy hallottam, hogy akkor nagyon jövedelmező megtanulni, ha valamilyen cégnél beszerzéssel foglalkoznék, de ez nem áll szándékomban. A terveimhez meg nem hiszem, hogy kifizetődő lenne ennyi energiát és időt áldozni egy 3. nyelv tanulására, hiszen ezen a területen lássuk be, főleg az angol és a német dominál... :/
2016. nov. 8. 20:34
 9/14 anonim ***** válasza:
ELTE fordító tolmácson nincs angol német szakpárosítás. De mondom az angol bemeneteli követelményes ha jól tudom B2 szintet meg kell ütni. az első évben alapozótárgyak vannak angolul amiből valahogy le is kell vizsgázni. Tehát az angolt csak akkor tudod majd felvenni ha addigra lwsz belőle valami papírod. Én is az angolt akartam mellette tanulni de a tájékoztatónapon közölte az egyik oktató hogy akinek mowt sok lesz ez az előadás fel se vegye mert csak nehezebb lesz. Az angolszász politikai kultúra nekem rémálom volt ott is hagytam. Sajnos ez ilyeb. ELTEn a nyelvet nem oktatják magyarul. minden az adott nyelven zajlik. :/
2016. nov. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Van az országban valahol német-angol fordító-tolmács

képzés? Ha igen, akkor hol?

2016. nov. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!