Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez lehetséges megoldás, ha...

Ez lehetséges megoldás, ha még nem bocsátottak el az egyetemről, jó ötlet egyáltalán?

Figyelt kérdés

3.félévnél járok az egyetemen,ugye most van vizsgaidőszak. Sajnos még pár első féléves tárgyam maradt mostanra,így nem kicsit vagyok meg súszva. Nagyon komolytalan voltam az első két félévben,kb semmit nem tanultam,meg is lett az eredménye sajnos.

Ebben a félévben komolyodtam meg, de kicsit késő már,mert szinte csak első féléves tárgyakat csinálok,a többi még ott van,szóval nagyon lemaradtam.

Van egy tárgy,ami nem biztos ,hogy meglesz,és 3.tárgyfelvéletelem volt,szóval akkor elbocsátanak. Ezt csak január végén tudom meg.

Olyat lehet,hogy újra beadom a felvin a jelentkezésem a szakra,ahol most vagyok? És ha elvocsátanak,akkor szeptemberben elismertetem a tárgyakat és folytatom? Akkor tkp elsős leszek újra ugye,de mi van ha nem elsős tárgyakat veszek fel? Hogy működik ez?

És ha mégsem bocsátanak el és en már újra jelentkeztem,az baj?

Jó ötlet egyáltalán ez az egész? Mert közben gyakornok lettem egy jó helyen,és nem tudom,hogy aktív hallgatói jogviszony hiányában csinálhatom e tovább...:/

Köszi

21N



2018. jan. 6. 11:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon gyorsan add be a jelentkezésedet, mert még 15 nap a szeptemberi jelentkezésekre a határidő!!!


Elismertetni nyilván csak azután tudsz, hogy beiratkozol és megkapod a Neptun felhasználódat (ami egyébként valószínűleg maradni fog a régi).


Egyébként ne hidd, hogy ez olyan nagy tragédia, nagyon sokan csinálják ezt és sajnos néha kell is, mert egyes helyeken vannak olyan maradi oktatók, akik elvből nem engedik át a hallgatókat, akkor sem, hogyha ez a jogviszonyuk rovására megy.


Újrajelentkezésnél viszont vedd figyelembe azt, hogy ha nem vagy tömve kreditekből, akkor legyen egy másodlagos (esetleg harmadlagos) jelentkezésed is tartaléknak, mert ha sehova nem vesznek fel, akkor 1 év múlva vissza kell fizetned az állami félévek felét (ha államin voltál eddig).

2018. febr. 1. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Önköltségesen voltam. Köszi!

Akkor most a jelentkezésem a felviben, azon kívül semmi dolgom nincsen egyelőre az egystem felé?

2018. febr. 1. 07:51
 13/24 anonim ***** válasza:
Vedd végre a fáradtságot és menj be a TO-ra, mert így tuti elszúrsz valamit
2018. febr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Sajnos személyes okokból nem tudok most bemenni. De gondolom e-mailre is válaszolnak
2018. febr. 1. 10:51
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
Az ötöst jól lepontoztátok, pedig igaza van...
2018. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy téged is:)

Itt alap, aki nem a kérdező biciklijét tolja az megy a levesbe...


Kérdező, mi az a személyes ok? nem akarsz égni a TO-ban igaz?

2018. febr. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Már voltam a TO-n, elintéztem.

Azt hiszem amíg nem jársz a cipőmben,ne alkoss véleményt:)

Meglátnám te hogyan csinálnál 2 szakot egyszerre,amiből mindkettőt egy elit egyetemen csinálod nappalin,plusz az egyik rohadt nehéz.... abból minden tárgyam meglett.

Szóval valóban nem vagyok egyetemre való,tényleg:))))

2018. febr. 4. 09:15
 18/24 anonim ***** válasza:
22%

Meg se sajnáljalak:)

Ha ennyire pro vagy, akkor miért nem egyből a megfelelő helyen intézted el, ahelyett, hogy itt kommentelsz és várod a választ.


Mindenkinek a saját keresztje a legnehezebb, amíg semmi dolgod nincs, csak tanulni, addig nem tudod mi az a nehéz az életben;)

2018. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Nem csak tanultam,dolgoztam is:)

Gondolom neked nincsen diplomád,azért mondasz ilyeneket:)))

2018. febr. 5. 00:05
 20/24 anonim ***** válasza:
40%

Igen, először egy szakról volt szó, aztán kettőről, mostmár mellette munka is...


Tévedsz, van diplomám, nem büfészakon, munka mellett most csinálom a másodikat, szóval tudom miről beszélek;)

2018. febr. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!