Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Győr vagy Budapest Műszaki...

Sm's girl kérdése:

Győr vagy Budapest Műszaki Egyetem?

Figyelt kérdés

Műszaki menedzser szakot néztem mind a két helyen,allamin. Mindkét városban vannak barátaim, rokonaim. Nem tudom melyik várost tegyem első helyre? Otthonomtól is egy távolságra vannak.Egyetem után elképzelhető hogy az adott városban maradnék. Melyik élhetőbb hosszú távon? Melyikben milyenek a szórakozási, kikapcsolódási lehetőségek?

Előre is köszönöm :)



2018. jan. 7. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Bár inkább budapesti párti vagyok..De most Győr. Ott az Audi és az osztrák határ is sokkal közelebb van. Szórakozás szempontjából pest jobb választás lenne, de Győr se egy unalmas város. Pest talán csak annyival rosszabb, hogy nagyobbak a távolságok és folyamatosan nagy a nyüzsi.
2018. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is Győrt válaszd. Ha csak az Audira gondolunk is... Jobban megéri.
2018. jan. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen,én is így gondolom Pestben viszont mégis vonz a nyüzsi és az a bizonyos varázs ami akkor kap el ha kimondják Budapest.

Viszont egyhuzamba 3 napnál többet nem tartózkodtam még ott, így fogalmam nincs mennyire tudnék élni ott.

2018. jan. 7. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretem Budapestet, de az utóbbi 1 évben sokat voltam Győrben is, teljesen beleszerettem. Persze, nem pörög annyira, mint BP (hosszabb távon ez lehet előny ám), de ott is van élet, és tényleg fontos szempont az Audi és Ausztria közelsége.


Hosszabb távon szerintem élhetőbb Győr.

2018. jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem inkább emberi kérdés, vagyis hogy te hogyan érzed kellemesnek. Van Győrben tanuló ismerősöm (volt osztálytársam), ő mondjuk azt hiszem, ő matekon van, de maximálisan elégedett a sulival és a közösséggel is. Ilyen szempontból Győr is ugyanolyan király, mint Budapest, talán nem is szopatnak indokolatlanul sokat ott a BME-hez képest, ezt nem tudom, utóbbit nagyon szidják emiatt.


Én világ életemben budapesti voltam, egy évet jártam Pécsen, nekem az maga volt a pokol...:S Nem kicsi város, de megfojtott az az üresség Budapesthez képest, itt meg megnyugvás, hogy kimész és minden a szádba van, fényben úszik, mászkálnak mindenhol az emberek... A pécsi barátnőm pedig ebbe őrülne bele.:P Szóval emberfüggő. Annyi viszont biztos, hogy Budapesten a legtöbb kereset jobb és könnyebb elhelyezkedni is, cserébe relatíve drágább az élet, lakásvásárlás szempontból főleg. Nem tudom, hogy a műszaki menedzser végzettség hol mennyire keresett, így ebben inkább nem okoskodom. Igazából innen nézve bármelyiket választod is, oktatás szempontjából nagyon nem lőhetsz mellé.

2018. jan. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!