Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnök/villamosmérnök/kö...

Gépészmérnök/villamosmérnök/közlekedés-jármű?

Figyelt kérdés

Februárig le kell adnom a felvételit.

Nem mondom, hogy matek zseni vagyok, de az eszem megvan hozzá, de a trehányság miatt idén kezdtem éledezni a középiskolai nyaralásból.

Szeretem a matekot, meg nagyon leköt, fizikából a villamosság is érdekel, de valahogy a mechanikát nagyon át tudom látni. Világ életemben 5-ös voltam fizikából úgy, hogy nem tanultam, matekból inkább 4-es, lustaság miatt. ÉS, tudom hogy elkerülhetetlen de az informatikát rühellem. Gondolkodni papíron ceruzával szeretek. Melyik szakot ajánlanátok nekem? Amúgy autó őrült vagyok. Mindenki a villamosmérnökire győzköd az elektromos autózás, elektronika stb fejlődése miatt stb, de valahogy úgy érzem túl uncsi lenne nekem a sok infó miatt, meg olyan rábeszéltnek érzem magam. Továbbá igaz, hogy a jármű-közlekedés nem olyan komoly diploma mint a gépész/villamosmérnöki? Emelt fizika érettségit ajánljátok, nem hinném, hogy meg tudnék rajta bukni. Nyilván nem ez alapján döntök, de lojálisok iránymutatását nagy köszönettel meghallgatom.

18/F



2018. jan. 7. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Az elektromos autózás miatt villamosmérnöknek hülyeség, mert a villamosmérnökök 99.99%-nak semmi köze hozzá. Ettől persze érdekes lehet, de ne ez alapján válassz.


A gépészmérnök és a villamosmérnök is jó szakma (utóbbi vagyok én is), és nem kell a legjobbnak lenned, hogy jó fizetés kapj. Ha nagyon jó vagyok akkor akár k* sokat is kereshetsz. Plusz a mérnökség az mérnökséig itthon is, az usa-ban is, angliában is stb, vagyis nem gond a külföld sem.


Viszont azzal az allűröddel, hogy "gondolkodni papíron ceruzával szeretek", azzal számolj le, mert nem fog működni.

2018. jan. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá ehhez a villanyautós témához, hogy No-ban jelenleg csak az végezheti a szerelésüket, akinek meg van hozzá a végzettsége. Nem nagy dolog, 1 év asszem a képzés, de előfeltétele valamilyen elektronikai ágú végzettség (a villamosmérnöki megfelelő). Hogy a jövőben hogyan lesz, azt nem tudom (meg azt se hogy jelenleg itthon hogyan van).
2018. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon érdekelnek az autók, akkor menj járműmérnöki szakra, ott megtanulhatsz mindent, ami érdekel. Van kis villamosság, van mechanika is, de természetesen az egészből ki vannak emelve a járműgyártáshoz szükséges elemek. Az elektromos autók gyártásához szükséges információkat is meg tudod szerezni a szakon. A járműmérnök is komoly diploma, nem könnyű azt sem elvégezni. A papírozást tényleg felejtsd el, a világ egyre jobban eltolódik a számítógépes tervezés felé, az autókat sem papíron ceruzával tervezik már. Én közlekedésmérnöki szakon vagyok, de kicsit belelátok a járműmérnöki részbe is, van jó pár közös tárgyunk. Az emelt matek érettségit ajánlom, azzal is nagyon nehéz lesz tartani a lépést, a matekkal sajnos könnyű megcsúszni minden mérnöki szakon.
2018. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az, hogy papír-ceruza alapon szeretsz gondolkodni, ne befolyásoljon a pályaválasztásban! Hiába tanultam meg én is használni a CAD/CAM programozást, számokon és összefüggéseken gondolkodni mindig papír alapon gondolkodom, de ezt természetesen nem tervezői, hanem firkálgatási szempontból. Jóval átláthatóbb, amit egyénileg firkálok (nem szerkesztek), mint amit géppel szerkesztek. Ha "nagy" leszel, és ott ülsz majd a tervezőasztalnál, biztos vagyok benne, hogy te is fogsz skiccelni, ahogy szinte mindenki teszi is. A tervezőprogramok megtanulásának szükségességét, hasznosságát pedig te magad is be fogod látni, ettől egyáltalán nem függ azonban a pályaválasztás, legalábbis szerintem.
2018. jan. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A járműmérnökit én nem ajánlom. Akkor már inkább gépész. Info mindenhol van. Szivatni is mindenhol fognak, ebbe sajnos bele kell törődni.

Ha mind érdekel, akkor a villamosmérnöki szerteágazóbb az elektronikus világban!

2018. jan. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!