Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Református Gimnázium...

Debreceni Református Gimnázium és Kollégium vélemény?

Figyelt kérdés

Olvastam véleményeket, viszont azok régiek. Én a mostanira vagyok kíváncsi.

Illetve a társaságra is kíváncsi lennék.



2018. jan. 9. 21:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A válaszodat pedig a gimnáziummal kapcsolatban köszönöm(?).
2018. jan. 15. 22:02
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

Ha hibát ejtesz és azt szándékosan nem javítod ki, az mondjuk téged is jól jellemez. Még ha nem is érted miért.


Kérdezted milyen a társaság! Hát ilyen, hót bunkók gyülekezete, akik egy sorban öt helyesírási hibát képesek ejteni! De jól elvannak egymás között, észre sem veszik. Ez a szint.


Nyugodtan hagyd figyelmen kívül a válaszom, láthatóan a te igényed sem ugorja meg ezt a szintet, viszont álljon itt az Olvasóknak, akiket be akarnak hülyíteni a hazugságaikkal.

2018. jan. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kár, hogy túlságosan nagyra tartod magad. De teljesen mindegy. Te tipikusan azaz ember vagy aki azt hiszi, hogy csakis neki lehet igaza és, ha ő úgy gondolja úgy is van(persze nagy eséllyel téves az elképzelésem, mivel nem ismerlek személyesen így nem állapíthatom ezt meg holtbiztosra)

Egy teljes iskolányi diákot nem tudsz behatárolni és egy embert se pár válasz alapján. Tisztában vagyok a sok negatív véleménnyel, de a mondandód alapján te is refis voltál, legalább egy kis ideig. Vajon ebből mi következik? Hogy hót bunkó vagy/voltál? Nem. Megvolt a véleményed és vagy tudtál cselekedni és elmenni vagy nem volt opciód és maradtál.

De tényleg innentől teljesen mindegy ezek után nem kérek választ, válaszoltál a kérdésemre és ennyi elég is volt.

2018. jan. 17. 20:04
 14/17 anonim ***** válasza:

"persze nagy eséllyel téves az elképzelésem"

Ok.


"túlságosan nagyra tartod magad"

Eleget láttam azt a szellemi mélységet ami a refiben van.


"Egy teljes iskolányi diákot nem tudsz behatárolni"

Nem is akarok, csak az átlagot. Az meg hót bunkó ájtatos idióta. Lásd fenn.


"és egy embert se pár válasz alapján"

Te lehet hogy nem, ezt nem tudhatom.


"válaszoltál a kérdésemre és ennyi elég is volt."

Nagyon szívesen. Remélem nem lesz több vita mekkora szar szemét hányadék iskola.

2018. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

Én is refis vagyok. Nem vagyok kollégista, így csak a suliról tudok véleményt mondani. A tanárok sótlanok, unalmasak, mint az óráik is. Sokan le sem adják az anyagot normálisan. Nem szeretik, ha a diák gondolkodik, netán kérdez, a feltétel nélküli magolás a biztos. Magas szinten működik a kivételezés és beskatulyázás, ha véletlenül rosszul indít valaki, utána már végleg el van ásva. Versenyekre közönséges halandónak esélye sincs, csak ha jó református(lelkészgyerek).

Az osztályközösségek a véletlen művei, így tényleg vannak jó osztályok is, de sok a bunkó, kirekesztő diák sajnos.

2018. márc. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
0%

Én refis vagyok, jelenleg másodikos. Alapvetően szeretek itt lenni, egész jó kis társaság vesz körül, az osztály egész összetartó, enyhe klikkesedés van, de alapvetően mindenki jóban van mindenkivel és bátran fordulhatunk a másikhoz. A kolis társaság fantasztikus, nagyon szeretem, igazából ezért éri meg a legjobban ide járni, nagyon egybekovácsol a koli. Persze vannak hülyék is.... Némileg korlátozva vagyunk, sok szabályt tartatnak be velünk, vannak kötelező dolgok, de szerintem azért ez megérthető.

Minden intézményen belül vannak problémák, pláne egy ilyen intézményrendszeren belül. A gimnáziumot illetően az a meglátásom, hogy van egy-két tanár, aki olyan pozícióban van, amit nem érdemel ki. Emellett sokszor maradiak bizonyos dolgokban. De vannak nagyon is szerethető emberek, akik tisztességgel végzik a munkájukat, sőt magas szinten tanítanak. Több a jó tanár, mint a kevésbé jó. A legtöbbjük korrekt. Ha ész érvekkel állsz eléjük, eléred a célodat általában.

Akinek van egy kis sütnivalója és alázattal, szorgalommal csinálja a dolgait, nem balhézik, hanem normális, meg fogja találni a baráti társaságát, (és az is sajnos, aki nem :D), tud majd boldogulni. Az, hogy intézmény vallásos, csak gazdagítja, az egyházi oktatás sokkal szabadabb természetesen, mint az állami. Egyébként is fontos a mai világban a keresztyén mentalitás, ám sajnos itt sem viselkedik mindenki úgy, ahogy az elvárható lenne egy vallását gyakorló reformátustól.

Nagyvonalakban ennyit tudnék leírni, nehéz nem személyesíteni. Elnézést, ha nem lett szervezett az írásom. Talán az jöhet le ezekből, hogy egy tök átlag suli, de nem az... Refisnek lenni külön érzés, ezek a barátságok megmaradnak, nem találkoztam még olyannal, akinek ne maradt volna innen minimum egy-két jó kapcsolata.

2018. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Jajj de nagyon el vagy tévedve..


Másodikosként te aztán tudhatod is hogy maradnak meg ezek a barátságok..


Vagy ez valami kamu bullshit ájtatos marketing próbálkozás?


Mert a valósághoz sajnos semmi köze.

2018. jún. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!