Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Győr Széchenyi István egyetem...

Győr Széchenyi István egyetem vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Győrbe szeretnék menni jármű mérnöki szakra, és pár személyes tapasztalatot szeretnek hallani róla ki hogy elte/éli meg az egyetemet. Tantárgyak mennyire húzósak.

#Győr #Széchenyi István Egyetem #jármű mérnöki szak
2018. jan. 12. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Szia!

En 2016-ban kezdtem. Semmiképp sem ajanlom, Mindenkit lebeszelnek rola, ne Jöjjön ide. En csak az Audi miatt (mindig van diákmunka) valasztottam es a rokonok miatt.


OE-rol es BME-rol is jottek bukottak, de többnyire innen is kibuktak.

A tanárok többsége rendkívül bunkó es beképzelt, 0 tárgyi tudása van, a kivetitett diakat felolvassa. A vizsgák többsége igazságtalan moodle-e-learning rendszerben tortenik, papíron számolsz, a rendszerbe begepeled az eredményeket. Nem ritka hogy reggel 6-ra vagy este 7-re tesznek vizsgát es zh-t. Semmit nem tanítanak, neked kell felkeszulnod abbol amibol akarsz... Az idősebb tanárok németül tudnak, viszont angolul nem, a diákok 80%-a meg csak angolul tud. Es nemet szakszavakkal vagdalozak amit a nagy rész nem ert.

A nyelvoktatás is ktasztrofa, dohos büdös 10 négyzetméteres termek vannak erre a célra...

Ez alalol a matek es fizika tanárok, es a dekan kivételek, ok mind kedves segítőkész tanárok ea nagyon jol magyaráznak. De ennyiben ki is merul.

A szaktarsak jo fejek. Maga az egyetem egy putri koszos betontomb, a tanárok is allandoan panaszkodnak, meg a projektorok sem jok, van hogy a világítás sem vagy epp fűtés nincs, nyáron a szellőzés nem megy. A mosdokban neha van szappan de ezt senki nem akarja megfogni mas utan, folyékony szapan es kéztörlő igen ritkán.

A duális képzés katasztrófa, itt semmit nem segítenek, es a tanárokat sem érdekli hogy te neked 4 hétig a cégnél kell lenned, vagy hogy Havonta X idot el kell toltened. Kecskemeten ez meg van oldva.


Maga a varos: egy koszfeszek, putri, tele undorító alakkal, kb mint Bp. VIII. ker.

A környék ugy ronda, ahogy van. az emberek mind pénzéhes proletárok, néhány faluban élő nagyon kedves ea segítőkész.


Nem ez lesz álmaid helye, szerintem ne ide Gyere.

Masreszt ne ezt a számot válaszd, hanem inkabb gepeszmernokit. Utan pedig jarmunernok Msc.


Az Audirol: szerintem az egyik legrosszabb hely, ahogy vannak az emberekkel, az leírhatatlan.

Mindenki elhiszi mekkora fizetések vannak. Komáromban, Székesfehérváron, vagy eppen Szombathelyen is magasabb oraberben vannak a diákok, a kezdő fizetés pedig mar 300.000 Ft felett van (bruttó 450.000 Ft).

Az Audiban a kezdő mérnöki fizetés bruttó 340.000 Ft azaz netto 224.000 Ft+ bruttó 620.000 Ft/ev cfeteria ami legrosszabb esetben netto 30.000 Ft/ho).

Az Audis diákmunka 100 ora felett netto 794 Ft/ora...

Bp-n 1200-1500 Ft bruttó azaz 1020-1275 Ft netto oraberek vannak!

Az albérlet itt a legdrágább az országban kb., 2-3 havi kauciót kernek, altalaban rezsivel 70.000 Ft 1 hónapra egy szoba... Egy új építésű 1 szobas kulcsrakesz lakas kb 18-20 millió Ft.


Menj mashova! Sok sikert!

2018. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat
2018. jan. 21. 14:32
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Ne köszönd neki mert kb a fele se igaz xd
2018. jan. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár negatív dolgot hallottam csak róla. Nekem többnyire dicsérték az egyetemet. Az baromság, hogy a város putri lenne.
2018. jan. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ezen a szakon vagyok, de az egyetemről tudok mesélni. Amit az első válaszoló ír az elég nagy túlzás. Persze van elég sok negatívum, de a város kifejezetten szép szerintem, és nem olyan szörnyűek az emberek.

A tanárok között vannak érdekesek igen, de van rengeteg segítőkész is. A coedus rendszer az borzalom valóban, de ezt nem csak a Széchenyin alkalmazzák, tehát ha emiatt mondja, hogy keress mást, az butaság. Az épületet folyamatosan újítják fel, a kollégiumok is egyre szebbek és modernebbek. A szerda esték nagyon jók :D

Igen, nem a legjobb egyetem, de nem is a legrosszabb. Ja és azt még hozzátenném, hogy a Széchenyin jóval jobb helyzetben vannak azok a személyek akik valamilyen mérnöki szakon vannak, ők nagy figyelmet kapnak, nem olyan szétszórt a tanítás és az egész rendszer (pl. tantárgyak meghirdetése) mint más szakokon.

2018. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Gondolom a jelentkezés miatt kellett, amit már le kellett adni. Azért csak leírom, hátha jövőre beleakad valaki...

Igaz, nem gépész, hanem turizmusos vagyok. Az egykori NYME-n kezdtem, annak megszűntével a SZE-be tagozódtunk. A játékszabályok sokkal emberibbek, de a tanári kar kevés kivétellel a legaljához tartozik. Nem igazán reagálnak a levelekre, ha meg bemész konzultációra kb leráznak pár mondattal. Coedus a legtöbb számolós tárgy (pénzügy, számvitel stb), aminek érzékenysége miatt sokan elbuknak, amíg a békebeli papír/toll verzión rég meglett volna a 4-es is, nemcsak egy nyomorult 2-es. A diákok alapvetően segítőkészek, de ez szerintem minden egyetemre igaz. Én a termekkel voltam hadilábon, ugyanis a 4 főépület csak pár ponton találkozik(lehet össze-vissza kavirnyálni 2 hétig), hiába állnak fizikálisan egymás mellett. Szintén előny, hogy az egyetemhez tartozó komplexumok(labor, kollégiumok, parkolók, konditermek stb) 90%-a egy helyen van (eltekinve a régi NYME-s épületektől). A műszaki és esztétikai, higiéniai állapot teljesen rendben van, viszont nincs elég szék-asztal. Ezeket mindig más termekből kell lopni, mert alulméretezettek a termek. 20 fős terembe kiírnak 45 fős órákat. Ha meg nem akarsz ezzel foglalkozni, mehetsz be fél órával kezdés előtt malmozni. A város gyönyörű, bár pont a szomszédságban van a Sziget városrész, ami kb nyóckernek felel meg, olyan fazonok tudnak ott sétálni. Szóval összességében olyan erős közepes az egyetem... Én nem mondom, hogy senki ne jelentkezzen ide, de azt se, hogy ez legyen az első helyen.

2018. jún. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én csak a saját tapasztalataimat tudom megírni.


0. Időpont egyeztetés miatt írtam az oktatónak. A megadott időpontig nem válaszolt a levelemre, így írtam még egyszer. Erre válaszolt és elnézést kért, hogy korábban nem reagált. /*előfordul*/


0. Az oktató elfelejtette, hogy távoktatásban azon a hétvégén vele van óránk, így többen az ország különböző városaiból több órát utaztunk feleslegesen. /*előfordul*/


1. Az elfelejtett óra miatt decemberben egy szabad hétvégére tették a pótlást. /*természetesen részünkről is elvárható egyfajta rugalmasság*/


DE:


Erről több diáktársam is beszélt, hogy leadják a munkahelyen a beosztást és az egyetem össze-vissza variálja az órákat. Volt, aki leadta az órarend szerint a munkabeosztását és a hét közben az egyetem átvariálta az órarendjét, így abban a hónapban egyik órán sem tudott részt venni.


2. Az oktató írt egy E-mailt, hogy egyeztessünk E-mailben a beadandóval kapcsolatban. Az elmúlt 3 hétben 3-szor írtam ezzel kapcsolatban, de még semmi válasz nem érkezett.


3. Az egyetem órarendünkbe felvett órákról a félév felénél kiderült, hogy nem része a tantervünknek, így azokat törölték a teljesítendő tárgyak közül, majd helyette megkaptuk a jó tárgyakat, amely órákat persze már teljesítettek és leadtak az órarend szerint a félév első felében - amikor is mi megpróbáltuk teljesíteni azt a tárgyat, ami nem is kötelező.


4. A 6 órás előadás kezdetén elmondta az oktató, hogy konzultációs óra lesz, így ő a kérdésekre fog válaszolni - kérdések, de mivel kapcsolatban kellene kérdeznünk? - mivel nem volt kérdés, így egy óra után hazamentünk.


5. Minden órán elmondják az előadás felében, hogy mennyire kevés az idő leadni a teljes anyagot. /*Spoiler: Több idő maradna, ha nem arról beszélnének, hogy mennyire nincs idő, hanem azt a plusz 1 órát az anyagra fordítanák.*/


Az utolsóval teljesen egyetértek. Jövőre én is egyetemet és szakot is váltok. Lehet, hogy a szakot én rontottam el, de nem tudtam, hogy a gazdasági informatikának nincs köze sem a gazdasághoz sem az informatikához.

nov. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
És a művészetis szakosok milyenek?
jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!