Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti volt olyan, hogy elküldtéte...

Ti volt olyan, hogy elküldtétek a vizsgát egyetemen valakinek, az meg megoldotta?

Figyelt kérdés
Én sose tudtam.
2018. jan. 15. 22:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Nem, mert normális egyetemre járok ahol az ilyenek nem kapnak diplomát.
2018. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem, mert nem éreztem, hogy szükségem van rá. Bennem erősen megvan a "kompetencia motívum", ergo ha nem tudom megoldani megfelelően a magam baját a saját képességeimmel, szarnak érzem magam és gyengének. Olyan viszont volt, hogy elmentem más helyett vizsgázni, meg a szakdolgozata egyharmadát én írtam meg, mert kicsúszott az időből... Akkor emlékszem három napig párhuzamosan nyomtuk minden nap látástól vakulásig az anyagot, én a másodévem végén járó zöldfűlű, meg ő, aki most fut neki másodszorra. Meg általában én passzolom át a jegyzetet, kész feladataimat másnak, miután leadtam a magamét, szóval nálam ez életmód. Jól lehet vele... khm. keresni. 20-40 ezer forintért bennem nincsenek morális gátak ilyen szempontból, gond nélkül behazudom magam másnak, nem az én lelkiismeretemet nyomja, hogy mennyit tett a papírjába ő. :) Szerencsére hamar rááll az agyam a dolgokra és nálunk megtanultak hatalmas mennyiségű anyagot gyorsan benyalni, szóval amolyan hobbiként fogom fel.
2018. jan. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
12%
Vizsgát nem, egy darab beadandót írattam meg anno mással. Számomra teljesen felesleges tárgy volt, és a semmiről kellett volna 10 oldalt írnom. A legtisztább lelkiismerettel tudom azt mondani, hogy nem arról volt szó, hogy nem tudtam volna megírni, egyszerűen csak sajnáltam az időt rá. Egy láda sör bánta. Viszont azt a "tudást", amit ezen a kurzuson szereztem, azóta se használtam még csak említés szintjén sem, úgyhogy nincs lelkiismeret furdalásom, hogy így volt.
2018. jan. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
15%

Túl körülményes.

Inkább bemegyek helyette vizsgázni és probléma megoldva.

Azonban csak olyannál vállalom, ahol sokan vannak egyszerre(kis 10-15 fős vizsgáknál nem) vagy elővizsgás vagy nincs feltétele az aláírásnak más intézményben van.


Nem egyszer volt, hogy más helyett szóbeliztem.


Kell a pénz.. Drága az egyetemi élet és az ösztöndíj kb. semmire sem elég hiába van köztársaságim is..

120e Ft-os albérlet áraknál.

2018. jan. 16. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Estádio de Felchút ***** válasza:
20%

Pálinkás szép reggelt!


Hogy a viharba' vizsgáztatok meg szóbeliztetek(!) más helyett? Jobb helyeken szeméyit/jogsit kérnek és igazolnodkell magad, jelenlétit aláírnod minden vizsgán.


(Jó, mondjuk van annyi gagyi kamuegyetem, mint a rosseb, azokon lehet, hogy hawaii és napfény van)

2018. jan. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%

Vannak olyan szabadon választhatók (más kar szabadon választhatóját is felveheted) ahol csoportos szóbeli van. Ez kb. annyit jelent, hogy egyszerre mindenki beül és a tanár kérdezget. (Idő miatt így gyorsabb)

Fő tantárgyas szóbeliknél ezt nem lehet


Ilyenkor nincs semmilyen ellenőrzés.

Csak a végén kérdezi a neved, szakod, neptun kódod. Ennyi.


Sok emberes vizsgánál meg általában a tanár nem nézi meg a személyit csak int, hogy menj mert ígyis sokan vagytok.

Ha mégis megnézi, akkor csak rá pillant.

99%, hogy nem buksz le... Főleg, hogy a delikvens személyijét használod.


Elővizsgákon (jegymegajánlós), ami még A vizsgának sem számít szintén hatalmas a tömeg, bármikor bemehetsz random 100%, hogy nem ellenőrzött.


Szabadon választhatós írásbeliknél sincs érdemi ellenőrzés.


Kb. így működik.


Én Pesten lakom, közgáz szakos tárgyakat vállalok elsősorban. De bármi mást is megfontolok ha elég csak magolni vagy nem olyan brutálisan durva szakismeretet igényel. (Matek terén Analízis 1-2 a max de azt is csak közgáz szinten.

2018. jan. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
Hát nem tudom, nálunk alapból úgy mehettünk be a terembe, hogy névsor szerint szólítottak, majd megnézték a személyit, összehasonlították a vizsgázóval és ezután mondták meg melyik székre ülhetünk le. Kb 20 perc volt bejutni.
2018. jan. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Én kicsi egyetemre járok, szóval ismernek a tanárok minket. De így is megnézik és ültetési rend van.

Ezt én sem tudom elképzelni, hogy más menjen be. A többieknek is feltűnne.

Meg 100-as, vagy 70-80 fős vizsgánál se lehet megtenni.

2018. jan. 16. 07:17
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk komolyan veszik az ilyet, mondjuk orvosi egyetem. Olyan botrány volt, hogy ikrek vizsgázgattak egymás helyett valamelyik évben. De lehet, hogy csak urban legend. Írásbeliknél vagy névsor szerint hívnak be és az ajtóban ellenőrzik, vagy ki kell raknod magad elé, és vizsga közben végigmennek. Szóbelin meg tételhúzás előtt.
2018. jan. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
16%

Nálunk is nézik a személyit, meg ahol voltam, ott is pár helyen, de nem buktam le vele soha. Általában aznap igyekszem úgy sminkelni magam kicsit, hogy pl a szemöldököm hasonló legyen, mint a képen, vagy a hajam úgy hordom, hogy sokat takarjon az arcomból (frufru), egyszer furán néztek rám, aztán az lett a vége, hogy mormogta az illető, hogy milyen sokat változik az ember még felnőttként is 3 év alatt, de nem csinált belőle ügyet. Bár én már írtam alá is jelenlétit más helyett, nem nehéz begyakorolni a legtöbb ember aláírását, a lányok többsége gyöngybetűkkel ír, a fiúk pedig kicsi, szögletes betűkkel általában. Eddig nálunk nekem volt talán a legbonyolultabb aláírásom, na azt tényleg nem lehet leutánozni csak úgy, de szerencsére nem is kellett még soha...:D


Sok nem kamu szakon sincs a vizsgán ülésrend, csak bemész és megoldod. Máshol idegen oktatók vizsgáztatnak és nem tudják, ki vagy arc alapján még 30 főből sem. De volt olyan is, hogy a beugrót én írtam, szóbelin meg lefelelt a diák már.

2018. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!