Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Xántus...

Mi a véleményetek a Xántus János gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok túl a központin, de gondolkodom ezen az iskolán. Nehéz bejutni? Tavaly mennyi volt a ponthatár? Közepes vagy ink. erős iskola? Ha valaki idejár, légyszi írja le a véléményet.

2018. jan. 16. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem nehéz bejutni, olyan közepes erősségű suli. A szóbelin szimpatikusnak kell lenni. Van egy elég speciális hangulata az iskolának, majd látod szóbelin, ami vagy nagyon bejön vagy nagyon nem.Nekem kicsit túlszabályozottnak tűnt szóbelin. Jeles tanuló, ha szimpatikus, oda illónek talált a szóbelin simán bejut egy rontott központival is(50-60 pont).
2018. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Christin Chasor ***** válasza:

Szia!

Én most vagyok gólya a Xántusban, a 4+1 éves haladó angolra járok.

Először is szerintem a Xántus régebben rosszabb iskola volt, de tudod volt egy igazgató vátás és szerintem azóta a színvonala sokkal feljebb van. Emeltek a felvételi ponthatárokon is. Tavaly előtt pl 56 ponttal belehetett jutni tavaly már csak 65-től (volt a szóbeli).

Elsőnek említeném a suli felszereltéség. Mindenhol rendes lap top, vetítő, új táblák,padok. A mosdók,öltözők, a suli minden porcikája csillog olyan tiszta minden nap (!!). A tesi felszerelés új, jó labdák, nem szakadt mezek, sőt most új sport pálya is van. Nagyon modern ebéd-rendszer ahol 4 féle menü közül választhatsz.

Ami a tanárokat illeti. Mint minden iskolában legyen az a Fazekas vagy a Budai mindenhol vannak jó és rossz tanárok. Ez a Xantusban is így van. Vannak olyan tanárok akiknek imádom az óráját igazi vérbeli tanárok de vannak olyanok is akik nem értem hogy kerültek tanári pályára. Ezt sajna nem lehet kikerülni sehol sem.

A társaság. Hát igen mivel fizetős iskola sok a tehetős gyerek de nem mindenki dús gazdag. Nem hallottam még olyanról hogy valakit kinéztek volna mert nem márkás cuccai voltak vagy Jordan cipője. Persze van egy kisebb sznob réteg, de azok általában egymással el vannak.

2018. jan. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hogy kellett volna 65 pont a szóbelihez? Mi is tavaly felvételiztünk oda, konkrétan 60-65 pontos központival max hozott ponttal és jó szobelivel az angolon 80-90. helyen lehetett lenni, 150. volt az utolsó bejutó, akkor neki hány pontja lehetett? Az olasz, orosz stb szakokhoz jóval kevesebb pont kellett. És ezek mi voltunk, nem az ismerősünk. Nekem tetszett, szerintem jó suli, de azért ne írjunk a bejutási pontokról valótlanságot.
2018. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Christin Chasor ***** válasza:

elnézést, rosszul emlékeztem,

[link]

2018. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Így van, tehát 54 pont kellett a szóbelihez ha a magyar elérte a 32 pontot és a matek a 22 pontot. Ha valamelyik nem érte el, de a másik sokkal jobb lett és így összesen elérte a 60 pontot a központi akkor is lehetett szóbelizni. És ha jó volt a hozott pont és a szóbeli is akkor ezekkel a pontokkal be is lehetett jutni.
2018. jan. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! A magyarom 36, matekom 21 lett.. akkor inkább már felejstem el ezt az iskolát, vagy van még eselyem?
2018. jan. 26. 17:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát, határeset. Tavaly épp nem hívtak volna be. Én azért beírnám, mert ki tudja. Ha nem hívnak be érdemes írni egy méltányosságit az igazgatónak, hogy hallgassanak meg.
2018. febr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
76%
Szia! Én a helyedben nem mennék oda. A tavalyi évet ott kezdtem, de két hónap után elmentem :) Minden álmom volt ez a suli de végül hatalmasat koppantam. A társaság semmilyen és uncsi.
2018. febr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ohh ezt rossz olvasni... az iskkla ket tagozatat is beirtam pedig 4. es 5. helyre. Te melyikre jartal?
2018. febr. 7. 19:26
 10/13 Julu válasza:

Én imádom a Xantust! Barátaim, rokonaim is járnak ide, egymásnak ajánlottuk, egymást hívjuk ide. Senki nem csalódott eddig. Összehasonlítva a többi budapesti (főleg budai) gimikkel ahová barátaim, ismerőseim járnak, egy napon nem lehet említeni! Elképesztően felszerelt, tiszta, a gyönyörű épületben minden modern, működik és korszerű. Az irodai dolgozóktól kezdve a portásokig, takarítókig nagyon kedvesek, udvariasak. Ha belépek a suliba, nem Magyarországon érzem magam.

Itt nincs bullying / zaklatás, ebben nulla tolerancia van, ebben a suliban senki nem lesz öngyilkos mert porrá alázzák mint pl. a Móriczban vagy más sznob gimiben. A legtöbb tanár jó fej, az angolos osztályokban a törit, földrajzot is angolul tanuljuk és rengeteg nyelvből választhatunk mint második. Minden lehetőség adott, hogy tanulj, hogy jól tanulj, akinek itt nem sikerül, annak máshol sem fog! Nyilván vannak minden osztályban túlélők, akik csak melegedni járnak be, de hát olyanok mindenhol vannak :-) Alapvetően a tanárok jól állnak a gyerekekhez és az ismerőseim más suliban szerzett tapasztalatait hallva....hát nekünk arany életünk van.

A hangulat mint mindenhol osztályfüggő, nekem baromi nagy szerencsém van, mert ugyan rengetegen vagyunk (35) de mindenki megtalálta a barátját, a csapatát, társait. Senki nem bánt senkit. Nálunk ciki a drog vagy proli viselkedés.

Aki ebédre az interneten rendelhető menüsorból nem talál magának megfelelőt, azzal nagy bajok vannak :-)

Nincs hyperaktív diákélet a suliban az igaz, de nem is hiányzik. A NAT miatt úgyis rengeteg időt töltünk bent a rengeteg előírt tananyag miatt, minek még többet bent lenni?

Azt gondolom, hogy aki a Xantust fikázza, annak nulla tapasztalata van a többi magyar gimivel és átiratkozhatna azokat kipróbálni. Hamar és fénysebességgel kúszna vissza :-)

Félévente 70 ezer a tandíj, amiből kedvezményt kap minden 4,5 feletti tanuló és aki a célnyelvből jól vizsgázik. Első hallásra soknak tűnik, de ez a befizetett pénz meglátszik minden felszerelésen.

Azt gondolom, hogy nem véletlenül járnak ennyien a Xantusba :-)

2018. febr. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!