Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnök már lehet hogy...

Gépészmérnök már lehet hogy nem is tanul papírra szerkeszteni?

Figyelt kérdés
egy félévem van meg eddig,jövőre meg utána is tele leszek pl caddel, de nem látok pl ábrázoló geometriát és hasonlókat a 7féléves tantervemben. pedig engem nagyon érdekelne a dolog, szerintetek elképzelhető hogy kivették ezeket a tantervből?

2018. jan. 16. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom hogy haszontalan lenne legalabb egy felevet kezzel tanulni, hogy raaljon az ember szeme a dolgokra. En meg tanultam is, iden vegeztem. De maximum ismerkedes szinten, mert kezzel mar nem rajzol senki. Nibcs ra ido. Megrajzolni papiron egy egyszerubb lepcsos tengelyt is tart mondjuk fel oraig, cadben lemodellezni es rajzot csinalni belole pedig 5 perc. Raadasul pontosabb is, barmikor sokszorosithato, visszakeresheto.
2018. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm gépészmérnöknek tanul, 5. féléve.

Mindent papíron csinálnak, van nekik ábgeo.

2018. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Szerintem ez iskola függő, nálunk 2 félév lett volna papíron, aztan a másik 2 meg géppel, de a tanár bepikkelt a régebbi években megrajzolt és összeollózott beadandókon és az A1 meg A0-s rajzokat szabad kézzel kellett csinálni az utolsó kettő gépelemeken. Ekkor jött a turbóasztal, a rajzot amit kinyomtattál 1000 forint volt, mire átrajzoltad meg 3-4 óra, esetleg akinek volt kb. 5000 forintja az plotterezett ceruzával és a végén beleradírozott meg összemaszatolta, hogy mégse legyen annyira tökéletes a rajz.

CAD-el meg jó ha megtanulsz rajzolni, úgy is az lesz a fontos az összes munkahelynél, hogy minél többet termelj minél rövidebb idő alatt, nem pedig a kézi tudásod.

2018. jan. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xpeterx1995x ***** válasza:

Nálunk első félévben volt Ábris majd CAD(ami persze gépi) és Géprajz. Gép1-Gép2 meg 3.-4. félévben elvileg 4. félévben letudjuk az összes kézzel készített rajzokat, amit nem bánok, mert exponenciálisan nőt a követelmény illetve a rajzok mérete. (A0-ás rajz ;)

Ezután már csak CAD programokkal kell dolgozni szakosodáson...Hozzáteszem szerintem elég volna max 2 félév a kézi szerkesztésre, mivel a kutya nem fogja tőled kérni az iparba, hogy szerkesz kézzel...

2018. márc. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!